°C

Nedeľa, 27. september 2020. Meniny má Cyprián, zajtra Václav.

KORONAVÍRUS V niektorých častiach Paríža zavádzajú povinné nosenie rúšok

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/AP/Alvaro Barrientos
08.08.2020 20:26

PARÍŽ - V niektorých častiach Paríža a okolia francúzskej metropoly bude od pondelka povinné nosenie rúšok na tvári v snahe zastaviť nárast počtu prípadov nákazy novým koronavírusom. Rovnaké opatrenie už zaviedli aj iné francúzske mestá, napríklad známe juhofrancúzske letovisko Saint-Tropez.


Rúška budú od pondelka rána povinné v "určitých zónach, v ktorých sa zhromažďujú veľké množstvá ľudí", oznámila v sobotu miestna polícia, pričom tieto oblasti bližšie nekonkretizovala. Povinnosť bude platiť pre všetky osoby vo veku 11 a viac rokov. "Všetky indikátory ukazujú, že v (parížskom) regióne dochádza od polovice júla k výraznejšej cirkulácii vírusu," uvádza sa vo vyhlásení polície, z ktorého citovala agentúra AFP. 

Viac informácií nájdete aj na Facebooku

V regióne francúzskej metropoly pribúda každý deň približne 400 potvrdených prípadov nákazy novým koronavírusom, prevažne v skupine ľudí medzi 20-30 rokom. V rámci celého Francúzska v piatok zaevidovali 2000 nových infekcií, čo je najvyšší denný nárast od mája. Povinnosť nosiť rúška zavádzajú v tejto situácií viaceré francúzske mestá.  

Od soboty sú rúška povinné na vonkajších priestranstvách - vrátane prístavu, trhu a uličiek starého mesta - v letovisku Saint-Tropez na francúzskej riviére. Za porušenie tohto nariadenia hrozí pokuta 135 eur, píše agentúra DPA. Rovnaká povinnosť platí aj v niektorých častiach druhého najväčšieho francúzskeho mesta Marseille, v ktorých sa zhromažďujú väčšie množstvá ľudí. V celom Francúzsku už platí povinnosť zakrývať si ústa a nos vo vnútri všetkých verejných budov.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články