°C

Pondelok, 26. október 2020. Meniny má Demeter, zajtra Sabína.

Hongkong opäť sprísňuje opatrenia: Dôvodom sú obavy z šírenia KORONAVÍRUSU

Aj v Hongkongu sa stále nosia rúška.
Aj v Hongkongu sa stále nosia rúška.
Zdroj: TASR/AP Photo/Kin Cheung
13.07.2020 17:43

HONGKONG - Hongkonské úrady od stredy sprísnia viaceré opatrenia týkajúce sa zhromažďovania ľudí a dodržiavania spoločenského odstupu. Dôvodom sú obavy z opätovného šírenia nového koronavírusu.


S odvolaním sa na vyjadrenie najvyššej predstaviteľky Hongkongu Carrie Lamovej o tom v pondelok informovala agentúra Reuters. Hongkonská vláda zníži maximálny počet ľudí na zhromaždeniach z 50 na 4. Takéto opatrenie platilo pre občanov tohto autonómneho územia Číny v marci tohto roku.

Svoje prevádzky musí na týždeň zatvoriť dvanásť vybraných typov zariadení, medzi ktorými sú aj telocvične či videoherne. Reštauráciám bude umožnené vydávať jedlo a nápoje až po 18.00 h. Zákazníci si však budú musieť vziať svoje objednávky so sebou. Vo verejnej doprave bude tiež povinné zakrývanie nosa a úst. Úrady v Hongkongu v pondelok zaznamenali 52 prípadov ochorenia COVID-19, pričom v 41 prípadoch došlo ku komunitnému prenosu nákazy.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

Hongkonský Úrad pre vzdelávanie (EDB) v piatok oznámil, že od pondelka sa zatvoria všetky miestne školy. Dôvodom je nárast počtu prípadov lokálneho šírenia nového druhu koronavírusu, čo zvýšilo obavy o prenose v tamojších komunitách. Väčšina škôl v Hongkongu je pre pandémiu choroby COVID-19 zatvorená už od februára. Na neskorší termín bol presunutý aj hongkonský knižný veľtrh, ktorý ročne navštívi približne milión ľudí. Podľa agentúry Reuters v Hongkongu od konca januára evidujú 1522 infikovaných a osem úmrtí v dôsledku ochorenia COVID-19.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články