°C

Piatok, 7. august 2020. Meniny má Štefánia, zajtra Oskár.

KORONAVÍRUS Florida zaznamenala doposiaľ najvyšší nárast nakazených spomedzi štátov USA

Ľudia kráčajú na pláži počas pandémie nového koronavírusu v Jacksonville Beach na Floride.
Ľudia kráčajú na pláži počas pandémie nového koronavírusu v Jacksonville Beach na Floride.
Zdroj: TASR/Will Dickey/The Florida Times-Union via AP
12.07.2020 20:52

MIAMI - Americký štát Florida zaznamenal za posledných 24 hodín rekordných 15.299 nových prípadov nákazy koronavírusom. Ide o vôbec najvyšší denný prírastok zaznamenaný v ktoromkoľvek zo štátov USA, informovala agentúra AP.


Okrem nakazených pribudlo na Floride aj 45 nových súvisiacich úmrtí, uviedol štátny zdravotnícky úrad. Celkovo tak v tomto americkom štáte zaevidovali už 269.811 prípadov nákazy. Florida pritom len za ostatný týždeň potvrdila 514 úmrtí.

Viac informácií nájdete aj na Facebooku

Predošlý rekord v prírastku nakazených za jeden deň držala spomedzi amerických štátov Kalifornia s 11.694 nakazenými, ktorých tam zaznamenali pred štyrmi dňami. Predtým v tomto smere viedol štát New York s 11.571 nakazenými, ktorých odtiaľ hlásili 15. apríla. 

Florida uvoľnila v máji a júni časť opatrení a oživila svoje hospodárstvo. Odvtedy sa tam zvýšil tiež počet vykonávaných testov na koronavírus, ešte dramatickejšie však narástol aj počet nových prípadov. Pred mesiacom bolo denne pozitívnych v priemere okolo päť percent testov, zatiaľ čo za posledný týždeň to bolo vyše 19 percent. 


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články