°C

Nedeľa, 29. marec 2020. Meniny má Miroslav, zajtra Vieroslava.

USA ponúkajú 15 miliónov za hlavu Madura obvineného z narkoterorizmu

Venezuelský prezident Nicolás Maduro
Venezuelský prezident Nicolás Maduro
Zdroj: SITA/AP/Ariana Cubillos
26.03.2020 17:20

WASHINGTON - Spojené štáty ponúkajú 15 miliónov dolárov za informácie, ktoré povedú k zatknutiu venezuelského prezidenta Nicolása Madura obvineného z obchodovania s drogami. Oznámil to vo štvrtok americký minister zahraničných vecí Mike Pompeo.


Podľa agentúry AFP sa tak stalo v čase, keď sa USA snažia pomôcť lídrovi venezuelskej opozície Juanovi Guaidóovi prevziať v krajine moc. "Venezuelčania si zaslúžia transparentnú, zodpovednú, reprezentatívnu vládu, ktorá slúži potrebám ľudí a ktorá nezrádza dôveru ľudí tým, že ospravedlňuje alebo zamestnáva verejných činiteľov, zaoberajúcich sa nezákonným obchodovaním s narkotikami," uviedol Pompeo.

Šéf rezortu obrany oznámil vypísanie odmeny krátko po tom, čo ministerstvo spravodlivosti USA vznieslo obvinenia voči Madurovi a ďalším členom jeho vlády z "narkoterorizmu". Americkí predstavitelia uviedli, že Maduro je vodcom skupiny "Cártel de los Soles" obchodujúcej s kokaínom, do ktorej sú zapojení poprední politici a členovia armády i súdnictva vrátane hlavného sudcu. Skupina podľa nich vyviezla pod ochranou venezuelskej vlády 200 - 250 ton kokaínu.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA/AP/Ariana Cubillos

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články