°C

Štvrtok, 22. október 2020. Meniny má Sergej, zajtra Alojzia.

KORONAVÍRUS Situácia v Číne sa stabilizuje: Za posledných 24 hodín zaznamenali len 47 nových prípadov

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/Zhao Jun/Xinhua via AP
25.03.2020 09:20

PEKING - V Číne zaznamenali za posledných 24 hodín 47 nových prípadov ochorenia COVID-19, vo všetkých prípadoch išlo o nedávno "privezené" nákazy koronavírusom SARS-CoV-2 zo zahraničia. Informovala o tom v stredu čínska Národná zdravotnícka komisia s tým, že štyri ďalšie osoby nákaze podľahli.


Žiadne nové prípady nákazy nehlásili zo stredočínskeho mesta Wu-chan v provincii Chu-pej, odkiaľ sa koronavírus od konca minulého roka rozšíril do celého sveta. Zdraví obyvatelia už môžu od utorkovej polnoci odísť z tejto provincie. Mesto Wu-chan zruší cestovné obmedzenia 8. apríla. Školy však zostanú v provincii Chu-pej zatvorené.

Štátne médiá varovali v súvislosti s prípadmi zavlečenia infekcií zo zahraničia pred druhou vlnou nákazy. V krajine doteraz hlásili celkovo 474 "privezených" prípadov nákazy, väčšinou ide o Číňanov vracajúcich sa domov, uviedlo ministerstvo zahraničných vecí.


Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku.


Od stredy musia všetky osoby prichádzajúce do hlavného mesta Peking zo zahraničia podstúpiť test na ochorenie COVID-19 a ísť do karantény. Aj tí, ktorí prišli do Pekingu v minulých dvoch týždňoch, sa budú musieť nechať podľa agentúry AP povinne testovať. V Číne doposiaľ zaznamenali 81.200 prípadov ochorenia COVID-19 a 3281 úmrtí. Počet nových prípadov nákazy však v minulých týždňoch rapídne poklesol, pripomína agentúra AFP.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA/Zhao Jun/Xinhua via AP

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články