°C

Pondelok, 6. apríl 2020. Meniny má Irena, zajtra Zoltán.

KORONAVÍRUS Otec zostal v šoku, keď si prečítal odkaz v izbe svojej dcéry (8)

Greg Hughes
Greg Hughes
Zdroj: Facebook/Dad Minus One
26.03.2020 17:00

PERTH - Greg Hughes je otcom dvoch malých dievčatiek. Koronavírus je horúcou témou aj u nich doma. O tom, čo našiel v izbe jednej z dcér, sa rozhodol podeliť s verejnosťou. Akú odozvu tým vyvolá, si zrejme ani len nedokázal predstaviť.


Odkaz, ktorý bol napísaný na jednej A4, sa skladal z troch častí. Jedna obsahovala zoznam vecí, ktoré musí urobiť. V druhej časti boli vypísané koníčky Olivie a v tretej sa nachádzalo srdcervúce priznanie. Vyznala sa v ňom totiž zo svojich pocitov z pandémie a napísala, že sa cíti byť vydesená. 

Zdá sa, že osemročné dievčatko je uvedomelejšie než mnoho dospelých. V zozname vecí, ktoré musí urobiť, je zahrnuté umývanie rúk, nedotýkanie sa tváre alebo dodržiavanie metrového odstupu od ostatných ľudí. Olivia v druhej časti vypísala tiež koníčky, ktoré jej pomôžu prekonať čas strávený doma. Nechýbajú medzi nimi kreslenie či písanie príbehov. Mimoriadne dojemne vyznieva posledná časť jej listu. „Cítim sa byť trochu vystrašená, ale v poriadku. Vždy sa cítim lepšie, keď si myslím, že naň (koronavírus, pozn.red) nezomrelo žiadne dieťa. Mali by nám však dať pár dní voľna, ak to pripadne na náš sviatok." 

Gregovi sa za jeho uverejnený post dostalo obrovskej podpory. Ľudia ocenili, ako problém ohľadom koronavírusu vysvetlil svojim dcérkam bez toho, aby mali paniku. Greg uviedol, že je "skutočne hrdý na to, ako Olivia pochopila situáciu". "Mali sme skutočne dospelé rozhovory o súčasnej situácii a zakaždým, keď sa Olivia stretne s niečím, čomu nerozumie alebo čo spôsobuje, že sa cíti nepríjemne, sadneme si a spolu sa o tom porozprávame. Skutočné rozhovory, bez akéhokoľvek sladkého obalu alebo strachu".

Greg Hughes
Zdroj: Facebook/Dad Minus One

Austrálska odborníčka na rodičovstvo Sharon Wittová zdieľala niekoľko odporúčaní o tom, ako majú rodičia komunikovať s deťmi o koronavíruse. Najlepším spôsobom, ako im oznámiť tieto skutočnosti, je zovšeobecniť ich. „Nikdy nehovorte, že na tento vírus zomriete. Nikdy nehovorte, že je smrteľný, pretože v skutočnosti je každé ochorenie smrteľné, dokonca aj ovčie kiahne," uviedla Wittová. Tiež zdôraznila, že deťom treba pripomenúť, že sa nemajú čoho báť a že je mimoriadne dôležité si teraz umývať ruky s teplou vodou po dobu dvoch minút. 


Galéria

Greg Hughes Greg Hughes

Nástroje k článkuZDROJ: topky.sk/MZi
FOTO: Facebook/Dad Minus One

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články