°C

Sobota, 28. marec 2020. Meniny má Soňa, zajtra Miroslav.

Prípad vraždy v českej reštaurácii: Manžel zastrelil matku troch detí, polícia ukončila vyšetrovanie

Zdroj: FB/Miloslav D.
27.02.2020 14:55

RYCHNOV NAD KNĚŽNOU - Polícia ukončila vyšetrovanie vraždy ženy v Rychnove nad Kněžnou. Podľa kriminalistov ju vlani v júli zavraždil jej manžel. V prípade odsúdenia hrozí 50-ročnému obvinenému až 18 rokov väzenia. Spis s návrhom na podanie obžaloby polícia v utorok odovzdala krajskému prokuratúre. Povedala to v stredu hovorkyňa krajskej polície Magdaléna Vlčková. Muž je od zatknutia vo väzbe.


Brutálna vražda, ktorá vlani otriasla Českom. Miloslav o dva roky mladšiu manželku podľa kriminalistov zastrelil legálne držanou krátkou zbraňou v reštaurácii na hlavnom rychnovskom námestí. Žena na následky zranení po prevoze do nemocnice zomrela. Už skôr polícia uviedla, že sa muž k činu priznal. Motívom mužovho činu boli podľa polície s najväčšou pravdepodobnosťou dlhodobé manželské nezhody, pričom podľa Blesku sa s ním chcela matka troch detí Dominiky (23), Nikol (19) a Patrika (13) chcela rozviesť. 

Streľba sa odohrala v zadnom odľahlom priestore baru, kde dvojica bola sama. "V ostatných priestoroch bolo ďalších 13 osôb, ktoré okamžite reštauráciu opustili," uviedla predtým polícia. 

Prípad vraždy v českej
Zdroj: FB/Miloslav D.

"Zabil som svoju ženu, zavolajte políciu," povedal podľa českého portálu Blesk.cz a potom už len sedel a čakal na príchod polície. Tá podozrivého zatkla priamo na mieste činu, pri zadržaní žiadny odpor nekládol. Súd ho poslal do väzby a polícia ho následne obvinila z vraždy, keďže Helena zraneniam podľahla.

Keď kriminálka prípad vyšetrila, v utorok spis s návrhom na podanie obžaloby odovzdala krajskému prokuratúre. Informovala o tom hovorkyňa krajskej polície Magdaléna Vlčková.

Prípad vraždy v českej
Zdroj: FB/Miloslav D.

Prípad je o to tragickejší, keďže jej tri deti ostali bez bez oboch rodičov. Jedna z dcér však mala prezradiť, že život s otcom Miloslavom nebol ľahký. "Neľahký život sme s ním zažívali všetci už od samého začiatku, všetko sa ale vyhrotilo do neskutočných rozmerov hlavne v priebehu posledných 4 rokov, keď doma veľmi intenzívne psychicky týral svoju manželku a 3 deti," vyjadrila sa k rychnovskej tragédii na sociálnej sieti. 

Smutný osud súrodencov nebol pre ľudí ľahostajný. Dokopy pre nich vybrali sumu 3 253 773 českých korún. Miloslav, ktorého sa deti zriekli, čelí obvineniu z vraždy, pričom mu hrozí až 18 rokov väzenia.


Galéria


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/mCul ZDROJ: ČTK

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články