°C

Streda, 29. január 2020. Meniny má Gašpar, zajtra Ema.

Hororové ráno v Nepále: Výbuch trhaviny pred obytným domom, traja mŕtvi

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA
14.12.2019 12:50

KÁTHMANDU - Traja ľudia - z nich jeden policajt - prišli v sobotu ráno v južnom Nepále o život pri výbuchu trhaviny umiestnenej pred obytným domom.


Výbušnina explodovala krátko nato, ako jeden z obyvateľov okresu Dhanušá zavolal na políciu, že zbadal podozrivý objekt. "Výbuch nastal práve vo chvíli, keď náš tím prišiel na obhliadku miesta. Zahynuli majiteľ objektu, jeho syn a člen našej jednotky," povedal agentúre AFP jeden zo zasahujúcich policajtov.

Pri akcii utrpeli zranenia dvaja ďalší členovia rodiny a ešte jeden policajt. K zodpovednosti za uloženie tejto bomby sa nikto neprihlásil.

Od skončenia zhruba desať rokov trvajúcej občianskej vojny, zavŕšenej v roku 2006 mierovou dohodou, panuje v Nepáli relatívny pokoj a mier. Napriek tomu však k občasným násilníckym činom predsa len dochádza - napríklad v máji boli v hlavnom meste Káthmandu pri troch výbuchoch zabití štyria ľudia a sedem ďalších zranených.

Členovia jednej zakázanej maoistickej frakcie sa vtedy pokúsili okolo nepálskej metropoly nastražiť bomby, ich snaha im však nevyšla tak, ako pôvodne očakávali.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články