°C

Sobota, 28. november 2020. Meniny má Henrieta, zajtra Vratko.

Extréme nebezpečný manéver! VIDEO Kamionista Jaroslav si v Nemecku vypočul trest

Riskantné predbiehane na ceste B12 v bavorsko-českom pohraničí.
Riskantné predbiehane na ceste B12 v bavorsko-českom pohraničí.
Zdroj: FB/Mr.GermanTruck
13.12.2019 22:00

PASOV – Český kamionista, ktorý v bavorsko-českom pohraničí nebezpečne predbiehal, si vo štvrtok vypočul verdikt súdu. Jeho obhajca tvrdí, že ide o veľmi tvrdé rozhodnutie. Rozsudok ešte nie je právoplatný.


Jaroslav Novotný bol odsúdený na dva roky a tri mesiace za úmyselné ohrozenie bezpečnosti v cestnej premávke. „Predovšetkým svojím činom ohrozil na živote niekoľko ľudí,“ povedal hovorca súdu Maxmilian Kitzbichler. Novotný navyše nesmie štyri roky šoférovať, zákaz sa ale týka len Nemecka a nie Česka. Rozsudok nie je právoplatný, obhajca pre 53-ročného muža žiadal podmienečný trest.

Štátne zastupiteľstvo navrhovalo, aby šiel do väzenia na najmenej tri roky a za volant v Nemecku nesmel päť rokov. V auguste ho prokuratúra obvinila z pokusu o vraždu, v októbri súd ale kvalifikáciu zmiernil.

„Ide o veľmi tvrdé rozhodnutie,“ povedal obhajca Novotného Bruno Fuhs po vynesení rozsudku. Tvrdí, že vodič tento čin neplánoval a išlo o "spontánne rozhodnutie".

Kamionista Jaroslav N.
Český kamionista riskantne predbiehal
Zdroj: reprofoto/idnes.cz

Čítajte aj: Súd vydal kamionistu Jaroslava obvineného z pokusu o vraždu za predbiehanie do Nemecka: Po celý čas plakal

Prípad sa stal tento rok v januári na ceste B12 v Bavorsku v nemecko-českom pohraničí. Novotný iné nákladné auto predbiehal vo chvíli, keď bola premávka v danom smere po krátkom rozšírení na dvojprúdovú opäť zúžená do jedného prúdu. Predbiehajúci kamión sa len veľmi tesne vyhol čelnému stretu s protiidúcimi vozidlami - autobusom a následnou kolónou osobných vozidiel. Riskantný manéver zachytila ​​kamera z kabíny v nákladnom aute, ktorý Novotný predbiehal.

Česko vodiča vydalo do Nemecka k stíhaniu koncom júna.


Galéria

Riskantné predbiehane na ceste Kamionista Jaroslav N.

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo
ZDROJ: ČTK
VIDEO: FB/Mr.GermanTruck

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články