Šialená streľba na leteckej základni v USA: Štyria ľudia aj útočník sú mŕtvi, viacerí zranení | Topky.sk

°C

Nedeľa, 19. január 2020. Meniny má Drahomíra, Sára, zajtra Dalibor, Sebastián.

Šialená streľba na leteckej základni v USA: Štyria ľudia aj útočník sú mŕtvi, viacerí zranení

Záchranné zložky na mieste činu v Pensacole.
Záchranné zložky na mieste činu v Pensacole.
Zdroj: SITA/WEAR-TV via AP
06.12.2019 18:20

PENSACOLA - Viacero ľudí utrpelo zranenia pri streľbe, ku ktorej došlo na leteckej základni amerického vojenského námorníctva v meste Pensacola v štáte Florida. Informovala o tom spravodajská televízia ABC.


Traja ľudia prišli o život a ďalších najmenej 11 osôb utrpelo zranenia pri streľbe, ku ktorej došlo v piatok v priestoroch školiaceho strediska na leteckej základni amerického vojenského námorníctva v meste Pensacola v štáte Florida. Podľa polície pri incidente zahynul aj útočník, informovala agentúra AP.

Osem zranených bolo prevezených do Baptistickej nemocnice v Pensacole, kde jeden z nich zomrel Sacred Heart. Medzi zranenými sú aj dvaja zástupcovia šerifa, ktorí boli na mieste ako prví: jeden bol postrelený do ruky a druhý do kolena.

Bližšie okolnosti incidentu zatiaľ nie sú známe. Veliteľ základne kapitán Timothy Kinsella Jr. odmietol povedať, či páchateľ bol príslušníkom armády. Nechcel špekulovať ani o tom, či incident súvisí s terorizmom.

Na leteckej základni amerického vojenského námorníctva (NAS) v Pensacole pracuje 16.000 vojakov a 7400 civilných zamestnancov. Základňa je aj domovským sídlom leteckej skupiny Blue Angels (Modrí anjeli) a nachádza sa tam aj Národné múzeum vojenského námorníctva, ktoré je jednou z najväčších turistických atrakcií na juhovýchode Floridy.

Streľba v Pensacole nasledovala len dva dni po podobnej udalosti na základni Pearl Harbor na Havaji, kde príslušník amerického námorníctva začal v stredu strieľať do civilných zamestnancov ministerstva obrany a dvoch z nich zabil.


Galéria

Záchranné zložky na mieste

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články