°C

Sobota, 19. september 2020. Meniny má Konštantín, zajtra Ľuboslav, Ľuboslava.

VIDEO Obrovská explózia v sklade s pyrotechnikou: Štyria ľudia prišli o život

Zdroj: YouTube/ Etv
21.11.2019 06:30

BARCELLONA POZZO DI GOTTO - Štyri osoby prišli o život a tri ďalšie utrpeli zranenia pri stredajšom výbuchu v sklade rodinnej firmy Costa vyrábajúcej zábavnú pyrotechniku v sicílskom meste Barcellona Pozzo di Gotto. Informovali o tom talianske agentúry ANSA a Adnkronos s odvolaním sa na políciu.


Obeťami výbuchu, ku ktorému došlo neďaleko sicílskeho mesta Messina, sú traja zamestnanci firmy a 71-ročná manželka jej majiteľa. Vážne zranenia utrpel podľa agentúry AFP aj syn majiteľa firmy Antonio Costa, ktorý bol prevezený do nemocnice v Palerme. Hasiči vyslobodili zo skladu jedného zo zamestnancov, ktorý sa tam v čase výbuchu nachádzal. Nezvestný však naďalej zostáva jeden človek.

Explózia spôsobila požiar, ktorý sa podarilo uhasiť. Zamestnanci sa údajne pripravovali na novoročné oslavy pozostávajúce z tradičných ohňostrojov, ktoré slúžia na odohnanie zlých síl. Počas príprav na tieto oslavy každoročne dochádza v juhotalianskych mestách k smrteľným incidentom. V roku 2015 prišlo v meste Modugno o život sedem ľudí a desať utrpelo zranenia.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
VIDEO: YouTube/ Etv

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články