°C

Sobota, 22. február 2020. Meniny má Etela, zajtra Roman, Romana.

Ruského historika, ktorý zabil svoju doktorandku, dobehlo svedomie: Pokúsil sa o samovraždu

Popredný ruský profesor histórie na Petrohradskej štátnej univerzite a odborník na Napoleona Oleg Sokolov
Popredný ruský profesor histórie na Petrohradskej štátnej univerzite a odborník na Napoleona Oleg Sokolov
Zdroj: TASR/AP Photo/Dmitri Lovetsky
19.11.2019 14:35

PETROHRAD - Ruský historik Oleg Sokolov, obvinený zo zabitia svojej doktorandky, sa vo väzení pokúsil spáchať samovraždu. Podľa tlačovej agentúry Interfax to v utorok potvrdil jeho právnik Alexandr Počujev.


Počujev komentoval správy ruských médií, ktoré informovali, že Sokolov sa o samovraždu pokúsil minulý piatok počas rekonštrukcie trestného činu, keď mal predviesť, akým spôsobom zabil svoju študentku a rozrezal jej telo. Sokolov údajne využil, že mu policajti sňali putá a pokúsil sa poraniť dýkou. Ruské médiá v utorok informovali, že v súvislosti s pokusom o samovraždu bolo Sokolovovi nariadené ďalšie psychiatrické vyšetrenie.

Olega Sokolova, docenta na Štátnej univerzite v Petrohrade, zadržali 9. novembra v Petrohrade po tom, ako skočil do rieky Mojka, kde sa pokúšal ponoriť batoh s odrezanými ženskými rukami. V jeho byte sa neskôr našlo aj ženské telo bez hlavy.

Historika následne hospitalizovali pre podchladenie. Počas výsluchu, ktorému sa podrobil v nemocnici na ďalší deň, sa k vražde priznal. Vysvetlil, že vražde prechádzala hádka zo žiarlivosti, pričom tvrdil, že mladá žena naňho zaútočila ako prvá, a to nožom. Uviedol, že konal v afekte. V snahe zamiesť stopy po čine sa rozhodol telo rozrezať na časti a zbaviť sa ich. Zistilo sa, že Sokolov vynášal kusy tela mladej ženy zo svojho bytu postupne počas dvoch dní. K samotnej vražde došlo 7. novembra.

Ruské médiá informovali, že 24-ročná zavraždená sa so 63-ročným Sokolovom chcela rozísť a presťahovať sa do Moskvy. Médiá tiež uviedli, že Sokolov v roku 2008 zbil inú ženu a vyhrážal sa jej zabitím, ale nikdy nebol obvinený.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články