°C

Streda, 29. január 2020. Meniny má Gašpar, zajtra Ema.

Zúfalý čin mladíka vo Francúzsku, podpálil sa: Tvrdý odkaz na internete, môže zato Macron

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
10.11.2019 09:15

LYON - Vo francúzskom Lyone sa podpálil 22-ročný študent. Informuje o tom spravodajský portál BBC. Mladík sa pred svojím činom sťažoval na finančné ťažkosti a vinu za jeho "zabitie" pripísal prezidentovi Emmanuelovi Macronovi, jeho predchodcom Françoisovi Hollandeovi, Nicolasovi Sarkozymu, Európskej únii (EÚ) a krajne pravicovej líderke Marine Le Pen. Muž sa podpálil pred univerzitnou reštauráciou. Podľa hasičov utrpel popáleniny na 90 percentách tela a je vo vážnom stave.


Študent univerzity Lyon 2 na sociálnej sieti Facebook napísal, že už nemá silu na to, aby ďalej čelil finančnej záťaži vyžitia zo 450 eur mesačne. "Nechajte nás bojovať proti nárastu fašizmu, ktorý nás len rozdeľuje... a liberalizmu, ktorý vytvára nerovnosti... Obviňujem Macrona, Hollandea, Sakrozyho a EÚ za to, že ma zabili, vytvárajúc neistoty o budúcnosti všetkých, a tiež obviňujem Le Penovú a (mediálnych) editorov z vytvárania strachu," napísal.

Mladík o svojom pláne povedal prostredníctvom SMS správy svojej priateľke. Tá následne upozornila úrady. Študentské zväzy SUD-Éducation a Solidaires odsúdili "neistotu študentského života""Jeho čin nemožno zúžiť len na samotné zúfalstvo," uviedli v spoločnom vyhlásení.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články