°C

Nedeľa, 20. september 2020. Meniny má Ľuboslav, Ľuboslava, zajtra Matúš.

Desivá explózia v Pardubiciach: Vybuchla továreň na výbušniny, hlásia štyroch zranených

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
01.11.2019 10:30

PARDUBICE - Štyria ľudia utrpeli v piatok ráno vážne popáleniny pri výbuchu v továrni Explosia v Pardubiciach. Záchranári ich previezli do popáleninového centra v Prahe. Podľa predbežných informácií výbuch nastal v zariadení na miešanie strelného prachu, informoval portál seznamzpravy.cz.


"Krátko po siedmej hodine rannej došlo vo výrobnom objekte k zahoreniu strelného prachu. Pri tej nehode boli podľa prvotného vyšetrovania dvaja zamestnanci zranení ťažko a dvaja stredne," povedal stránke Seznam Martin Vencl, hovorca spoločnosti Explosia. Podľa informácií Seznamu na miesto nehody prídu aj minister priemyslu Karel Havlíček a jeho námestník.

Hovorca záchranárov Aleš Malý uviedol, že dve osoby utrpeli popáleniny na viac ako 30 percentách tela, boli uvedené do umelého spánku a pripojené na pľúcnu ventiláciu. Spoločnosť Explosia vyrába výbušniny a strelivo.

Jej najznámejším výrobkom je plastická trhaviny Semtex. Firma vznikla v roku 1920 ako Československá akciová továreň na látky výbušné, od roku 2002 ju stopercentne vlastní štát. V areáli Explosie došlo k výbuchu aj v októbri 2018. Nikto pri ňom neutrpel zranenia, mierne však obmedzil prevádzku firmy. Spoločnosť za ňu dostala neskôr pokutu od banského úradu.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články