°C

Sobota, 31. október 2020. Meniny má Aurélia, zajtra Denisa.

Obyvatelia zažili chvíle hrôzy: Pre údajný nález bomby z vojny evakuovali 14-tisíc ľudí

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: TASR/DPA/Boris Roessler
12.10.2019 17:45

GÖTTINGEN - Približne 14.000 obyvateľov stredonemeckého meste Göttingen sa môže v sobotu vrátiť do svojich domovov. Ľudí evakuovali v dôsledku nálezu predmetu, o ktorom sa predpokladalo, že ide o bombu z druhej svetovej vojny. Informovala o tom agentúra DPA.


Hovorca mesta v nemeckej spolkovej krajine Dolné Sasko povedal, že podozrenie z nálezu bomby z čias druhej svetovej vojny sa nepotvrdilo. Aký predmet sa presne na stavenisku v Göttingene našiel, úrady neuviedli.

Odborníci na odstraňovanie výbušnín na základne prvého preskúmania uviedli, že predmet je nevybuchnutou bombou z obdobia druhej svetovej vojny. Následne mesto vyhlásenie v tejto záležitosti upravilo. Krátko po 14.00 h SELČ uviedlo, že po dôkladnom prešetrení vyhlásili oblasť za bezpečnú. Incident ovplyvnil vlakovú dopravu.

Pred dvoma rokmi po nájdení britskej bomby s hmotnosťou 1,4 tony evakuovali vo Frankfurte nad Mohanom 65.000 ľudí - išlo o najväčšiu akciu tohto druhu od roku 1945. V Nemecku sa i 74 rokov po ukončení druhej svetovej vojny každoročne nájdu stovky nevybuchnutých bômb z rozsiahleho leteckého bombardovania.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články