Nová metla dobre metie: Babiš prišiel o dlhodobý primát, z trónu ho zosadil tento muž | Topky.sk

°C

Pondelok, 18. november 2019. Meniny má Eugen, zajtra Alžbeta.

Nová metla dobre metie: Babiš prišiel o dlhodobý primát, z trónu ho zosadil tento muž

Andrej Babiš
Andrej Babiš
Zdroj: TASR/AP/Petr David Josek
04.10.2019 21:05

PRAHA - Spomedzi predstaviteľov českých parlamentných strán občania najviac dôverujú Václavovi Klausovi mladšiemu z nového politického hnutia Trikolóra. Dôveru mu vyjadrilo 42 percent ľudí, naopak 44 percent sa vyjadrilo negatívne.


Predbehol tak v dôvere premiéra Andreja Babiša z hnutia ANO, ktorý doposiaľ dlhodobo viedol. Vyplýva to z prieskumu Centra pre výskum verejnej mienky Akadémie vied ČR. Klaus mladší je pritom v tejto ankete prvýkrát. Babišovi podľa nej dôveruje 38 percent opýtaných, nedôveru mu naopak vyjadrilo 56 percent ľudí.

Na treťom a štvrtom mieste skončil predseda Pirátov Ivan Bartoš a šéf SPD Tomio Okamura, ktorí sa tešia rovnakej dôvere 29 percent respondentov. Prvú päťku uzatvára predseda ČSSD Jan Hamáček, ktorému verí štvrtina opýtaných.

Václav Klaus mladší
Nová metla dobre metie:
Zdroj: profimedia.sk

Do septembrového prieskumu sa zapojilo 1 046 opýtaných starších ako pätnásť rokov. Do výskumu boli zaradení predsedovia a prví podpredsedovia všetkých politických strán zastúpených v poslaneckej snemovni, uvádza český portál iDNES.cz.


Galéria

Andrej Babiš Václav Klaus mladší

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články