Maďarsko má plné zuby Orbánovho režimu, reagovala Demokratická koalícia na zjazd Fideszu | Topky.sk

°C

Streda, 22. január 2020. Meniny má Zora, zajtra Miloš.

Maďarsko má plné zuby Orbánovho režimu, reagovala Demokratická koalícia na zjazd Fideszu

Viktor Orbán
Viktor Orbán
Zdroj: SITA/AP/Geoffroy van der Hasselt
29.09.2019 20:15

BUDAPEŠŤ - Najnemilosrdnejším protivníkom premiéra Viktora Orbána je maďarská realita, reagovala v nedeľu na jeho znovuzvolenie za predsedu vládnej strany Fidesz opozičná strana Demokratická koalícia (DK), podľa ktorej Maďarsko má už plné zuby Orbánovho režimu.


Podľa internetovej stránky komerčnej televízie ATV vo vyhlásení DK uviedla, že maďarskou realitou je príprava odchodu stoviek lekárov, nedostatok učiteľov na školách či takmer 600.000 dôchodcov s dôchodkom nižším než 100.000 forintov (298 eur).

DK kritizovala Orbána za prejav po jeho znovuzvolení na nedeľňajšom zjazde Fideszu, v ktorom podľa opozičnej strany premiér a predseda strany dal jasne najavo, že z tragického stavu krajiny Orbán nič nevníma.

DK odkázala predsedovi Fideszu, že sa neobáva vyhrážok premiéra dva týždne pred komunálnymi voľbami a že rozvoj miest a obcí nemôže byť odmenou za to, že voliči zvolia vodcov, ktorí sa páčia Orbánovi. Dnešné Maďarsko stojí na pôde kresťanskej demokracie, a nie liberalizmu, vyhlásil Orbán v nedeľu v Budapešti po znovuzvolení za predsedu vládnej strany Fidesz.

Za súčasného premiéra na zjazde hlasovalo 1406 delegátov. V prejave Orbán vyjadril vďaku za to, že ho zvolili za predsedu "jedinej strany, ktorá v krajine dokáže vládnuť". Fidesz je podľa jeho slov v usporiadanom stave, má jasný program, pričom opozičné strany čoraz viac slabnú. Z vnútropolitických cieľov Orbán vyzdvihol likvidáciu chudoby či riešenie rómskej otázky.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články