Obrovský smútok v rodine Hiltonovcov: Zomrel hotelový magnát! Bola to legenda | Topky.sk

°C

Streda, 11. december 2019. Meniny má Hilda, zajtra Otília.

Obrovský smútok v rodine Hiltonovcov: Zomrel hotelový magnát! Bola to legenda

Barron Hilton so svojou vnučkou Paris
Barron Hilton so svojou vnučkou Paris
Zdroj: Twitter/Paris Hilton
22.09.2019 11:56

LOS ANGELES - Vo veku 91 rokov zomrel hotelový magnát William Barron Hilton, ktorý rozšíril otcovo hotelové impérium. Naposledy vydýchol vo štvrtok v Los Angeles. Ako uviedla jeho rodina, zomrel prirodzenou smrťou. Na čele rodinnej spoločnosti stál 30 rokov a bol tiež známym filantropom.


Rodina Hiltonovcov oznámila, že Barron Hilton zomrel prirodzenou smrťou vo štvrtok vo svojom domove v Los Angeles. Hilton zanechal po sebe osem detí a 15 vnúčat, medzi nimi známe dedičky Paris a Nicky Hilton, ako aj štyri pravnúčatá.

Život plný dobrodružstva a úspechu

„Rodina Hiltonovcov smúti nad stratou tohto pozoruhodného muža. Prežil život plný veľkého dobrodružstva a výnimočného úspechu,“ uviedol v stanovisku Steven M. Hilton, jeho syn a predseda nadácie Conrad N. Hilton Foundation. Jeho manželka Marilyn Hawley Hilton zomrela už v roku 2004. 

Paris k nemu vzhliadala

Jeho vnučku a dedičku impéria Paris Hilton táto správa zarmútila. „Som hlboko zarmútená stratou môjho starého otca Barrona Hiltona,“ napísala jeho vnučka.

Obrovský smútok v rodine
Zdroj: Twitter/Paris Hilton

 „Bola to legenda, bol vizionár, bol skvelý, krásny, milý a žil život plný úspechov a dobrodružstva. Už ako malé dievčatko som k nemu vzhliadala ako na skvelého podnikateľa,“ dodala na sociálnej sieti. 


Obrovský smútok v rodine
Zdroj: Twitter/Paris Hilton

Špička hotelového priemyslu

William Barron Hilton sa narodil v roku 1927 Conradovi Hiltonovi, zakladateľovi reťazca Hilton Hotels, a Mary Adelaide Barronovej. V mladosti slúžil v námorníctve, potom sa pustil do vlastného podnikania. V rodinnej firme začal pôsobiť v 50. rokoch minulého storočia a dokázal ju dostať až na špičku hotelového priemyslu. Na čele spoločnosti, ktorá v súčasnej dobe prevádzkuje tisíce hotelov po celom svete, stál 30 rokov.

Barron Hilton na fotografii
Zdroj: SITA/AP Photo/Charles E. Knoblock, File

Barron Hilton sa tiež preslávil ako filantrop. Zhruba 97 percent svojho majetku sa rozhodol venovať nadácii založenej jeho otcom Conradom. Nadácia uviedla, že by sa tak jej fond mohol rozrásť z 2,9 na 6,3 miliardy dolárov. Nadácia pomáha okrem iného bezdomovcom, ľuďom postihnutým prírodnými katastrofami či pri poskytovaní prístupu k pitnej vode a hygienickým zariadeniam v rozvojovom svete.

Na tejto fotografii z
Zdroj: SITA/AP Photo/Budd Gray, File

 


Galéria

Barron Hilton so svojou Barron Hilton na fotografii Na tejto fotografii z Barron Hilton

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/AMaj ZDROJ: ČTK, SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články