Ďalší člen klanu Kennedyovcov mieri do najvyššej politiky: Joe Kennedy III chce byť senátor | Topky.sk

°C

Sobota, 25. január 2020. Meniny má Gejza, zajtra Tamara.

Ďalší člen klanu Kennedyovcov mieri do najvyššej politiky: Joe Kennedy III chce byť senátor

Joe Kennedy III
Joe Kennedy III
Zdroj: SITA/AP Photo/Jessica Hill, File
21.09.2019 21:15

BOSTON - Kongresman Joe Kennedy III v sobotu oficiálne ohlásil svoju kandidatúru do amerického Senátu, informovala agentúra AP.


Joe Kennedy III sa stal prvým členom rodiny Kennedyovcov, ktorý sa o uchádza o kreslo v hornej komore amerického kongresu od roku 1962, keď sa stal senátorom Edward M. Kennedy. Demokratický kongresman za štát Massachusetts Joe Kennedy III svoju kandidatúru oficiálne oznámil v sobotu vo východnej časti Bostonu, uvádza na svojej webovej stránke stanica CNN.

Kennedy sa podľa CNN rozhodol kandidovať na základe rozhovorov s ľuďmi zo svojho volebného obvodu po tom, ako bol Donald Trump zvolený za prezidenta USA a ako dôvody uviedol aj "zastarané usporiadanie a staré pravidlá". "Je to náš životný boj, boj mojej generácie a ja do toho idem naplno," povedal.

Súperom 38-ročného Kennedyho v budúcoročných primárnych voľbách, v ktorých sa rozhodne o demokratickom kandidátovi, bude súčasný senátor Edward Markey. Joe Kennedy III je pravnukom Roberta F. Kennedyho, ktorý pôsobil ako minister spravodlivosti v administratíve svojho brata, 35. prezidenta USA Johna F. Kennedyho. Ich ďalší bratia boli senátor Edward M. Kennedy a Joe Kennedy, ktorý ako pilot zahynul v druhej svetovej vojne.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články