°C

Nedeľa, 12. júl 2020. Meniny má Nina, zajtra Margita.

Obavy v Južnej Kórei narastajú: Potvrdili druhý prípad prasacej chrípky

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: thinkstock.com
18.09.2019 10:25

SOUL - Južná Kórea v stredu ohlásila druhý prípad prasacej chrípky. Ochorenie najnovšie potvrdili testy uhynutého zvieraťa na farme v meste Jončchon, na ktorej úrady plánujú usmrtiť približne päťtisíc ošípaných.


"Zrejme zabijeme 4700 prasiat na farme Jončchon a v prípade potreby usmrtíme aj ďalšie kusy," potvrdil zástupca ministerstva poľnohospodárstva. Úrady sa v utorok rozhodli usmrtiť približne štyritisíc prasiat po tom, ako sa ochorenie objavilo na farme v meste Pchadžu, ktoré rovnako ako Jončchon leží pri hranici so Severnou Kóreou. Juhokórejskí vyšetrovatelia zatiaľ nezistili, odkiaľ sa chrípka začala šíriť.

Prasaciu chrípku hlásila v máji aj Severná Kórea. Južná Kórea rozmiestnila pri farmách na hraniciach s jej severným susedom ploty a pasce, aby zabránila šíreniu ochorenia diviakmi. Nariadili tiež dezinfekciu fariem a prepravných automobilov a obmedzili pohyb farmárov, zvierat a návštevníkov v súvislosti s prevenciou šírenia chrípky, ktorá ohrozuje zhruba 6300 juhokórejských fariem a ich vyše jedenásť miliónov ošípaných.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články