°C

Streda, 23. september 2020. Meniny má Zdenka, zajtra Ľuboš, Ľubor.

V Británii zatkli dvoch mužov: Pátrali po nich slovenské úrady pre prípravu vraždy

05.09.2019 15:30

LONDÝN - Britská polícia zatkla v stredu dvoch mužov, ktorí údajne pripravovali únos a vraždu príbuznej po tom, ako opustila Britániu a zriekla sa islamu. Podľa britskej Národnej kriminálnej agentúry (NCA) po oboch mužoch pátrali slovenské úrady pre prípravu vraždy 25-ročnej ženy. Tá žila v Rakúsku a pracovala na Slovensku vo firme, ktorú viedla spolu s manželom, uviedla vo štvrtok NCA na svojej internetovej stránke.


Mohammeda Patmana (54) a Daryu Khana Safiho (49), oboch pôvodom z Afganistanu, zatkla polícia v ich domoch v Londýne a Coventry. Britská polícia začala vyšetrovať Patmana a Safiho v októbri minulého roku po tom, ako ich slovenské úrady upozornili na pripravovaný plán vraždy. Polícia monitorovala oboch mužov, keďže sa pripravovali na viaceré cesty do Rakúska a na Slovensko, kde muži podľa vyšetrovateľov sledovali svoju obeť.

Polícia získala záznamy z mobilného telefónu a internetu oboch mužov, ktoré podľa polície ukazujú, že diskutovali o možnom pláne na vykonanie vraždy vrátane plánovania činov doma aj v cudzine. Patmana a Safiho zadržiavajú na základe európskych zatykačov a teraz čelia vydaniu na Slovensko. Uvalili na nich väzbu, až kým 12. septembra nepredstúpia pred westminsterský súd.

Podľa Matthewa Perfecta z NCA oboch mužov zatkli vďaka vynikajúcej spolupráci s kolegami zo Slovenska a v Európe. "Po Patmanovi a Safim pátrali slovenské orgány pre mimoriadne závažný zločin plánovania spáchania vraždy prvého stupňa," uviedol Perfect.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články