Prímerie v Donbase bolo opäť porušené: Zranenia utrpeli štyria ukrajinskí vojaci | Topky.sk

°C

Piatok, 22. november 2019. Meniny má Cecília, zajtra Klement.

Prímerie v Donbase bolo opäť porušené: Zranenia utrpeli štyria ukrajinskí vojaci

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Facebook/Mil.In.ua
04.09.2019 13:10

KYJEV - Ostreľovanie pozícií ukrajinskej armády na východe Ukrajiny si za posledných 24 hodín vyžiadalo štyroch zranených ukrajinských vojakov. Informovala o tom v stredu agentúra Ukrinform.


Prímerie bolo porušené najmenej desaťkrát, pričom separatisti nasadili zbrane, ktoré mali byť podľa minských mierových dohôd stiahnuté z demarkačnej zóny. V stredu dopoludnia ukrajinská armáda hlásila aj mínometné ostreľovanie lokality Majorsk, kde sa zdržiavajú civilisti. Ukrajinská strana ďalej informovala, že počas tzv. žatevného prímeria, ktoré platí od 21. júla, zaznamenala 32 prípadov ostreľovania svojich pozícií. Ide o bilanciu do 2. septembra.

V jednom z prípadov — 29. augusta — vypukol požiar na dvore obývaného domu v obci Novoluhanske. Zásah guľkou kalibru 7,62 mm tam dostala 79-ročná žena, ktorú so zraneniami hospitalizovali v meste Svetlodar. Podľa tlačovej služby ukrajinských ozbrojených síl pretrvávajúce incidenty svedčia o nedodržaní dohôd z Minska a záväzkov prijatých v rámci kontaktnej skupiny. Tieto incidenty bránia stabilnému prímeriu na demarkačnej línii a sú tiež dôkazom, že druhej strane ide o ďalšie prehĺbenie ozbrojeného konfliktu v Donbase, uvádza sa vo vyhlásení.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články