Poľsko sa s USA dohodlo na lokáciách pre nových amerických vojakov: O siedmej ešte rokujú | Topky.sk

°C

Utorok, 10. december 2019. Meniny má Radúz, zajtra Hilda.

Poľsko sa s USA dohodlo na lokáciách pre nových amerických vojakov: O siedmej ešte rokujú

Mariusz Blaszczak
Mariusz Blaszczak
Zdroj: SITA/AP Photo/Petr David Josek
30.08.2019 19:00

VARŠAVA - Poľské ministerstvo obrany sa dohodlo so Spojenými štátmi na šiestich lokáciách, kde budú umiestnení ďalší americkí vojaci, ktorých Washington vysiela do Poľska. Informovala o tom v piatok agentúra AP.


O vyslaní 1000 príslušníkov amerických ozbrojených síl do Poľska, kde sa momentálne nachádza 4500 amerických vojakov, rozhodol ešte v júni šéf Bieleho domu Donald Trump. USA tiež zriadia v Poľsku veliteľstvo divízie.

Poľský minister obrany Mariusz Blaszczak v piatok uviedol, že na šiestich lokáciách, kde budú umiestnení príslušníci ozbrojených síl USA, sa už Poľsko s americkou stranou dohodlo, a o siedmej sa ešte rokuje. 

Technické podrobnosti o novom nasadení amerických jednotiek v Poľsku, napríklad druh síl a ich umiestnenie, sa mali dohodnúť počas Trumpovej návštevy v Poľsku, ktorá bola naplánovaná na tento víkend. Trump však svoju návštevu odložil kvôli hurikánu Dorian, ktorý sa blíži k juhovýchodnému pobrežiu USA. Na spomienkových podujatiach pri príležitosti 80. výročia začiatku druhej svetovej vojny bude v Poľsku Spojené štáty zastupovať viceprezident Mike Pence. 


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články