Súd ho zmietol zo stola: Kardinál Pell s odvolaním vo veci pohlavného zneužitia detí neuspel | Topky.sk

°C

Pondelok, 16. december 2019. Meniny má Albína, zajtra Kornélia.

Súd ho zmietol zo stola: Kardinál Pell s odvolaním vo veci pohlavného zneužitia detí neuspel

George Pell
George Pell
Zdroj: SITA/AP Photo/Gregorio Borgia, File
21.08.2019 08:05

MELBOURNE - Najvyšší súd austrálskeho štátu Viktória zamietol v stredu odvolanie kardinála Georgea Pella proti verdiktu z decembra 2018, na základe ktorého je vinný z pohlavného zneužitia a obťažovania dvoch neplnoletých chlapcov. Informovali o tom tlačové agentúry AP a DPA.


Odvolací senát v Melbourne rozhodol proti Pellovi (78) v pomere dva ku jednému hlasu, pričom sa očakáva, že jeho právnici podajú ďalšie odvolanie, tentoraz na najvyššom súde Austrálie. Podľa rozsudku z marca tohto roka si má tento cirkevný hodnostár odpykať šesťročný trest odňatia slobody, pričom ho nemôžu prepustiť skôr ako v roku 2022.

Austrálsky kardinál Pell, ktorý mal donedávna na starosti finančné záležitosti Vatikánu, je najvyššie postaveným predstaviteľom katolíckej cirkvi usvedčeným zo sexuálnych deliktov. Uvedené skutky mal spáchať v 90. rokoch na chlapcoch, ktorí spievali v zbore v katolíckej Katedrále sv. Patrika v Melbourne.

Obete mali vtedy 12 a 13 rokov. Samotný Pell však trvá na svojej nevine. Austrálsky premiér Scott Morrison po stredajšom rozhodnutí odvolacieho súdu oznámil, že Pellovi bude odobrané štátne vyznamenanie Rad Austrálie.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články