°C

Štvrtok, 16. júl 2020. Meniny má Drahomír, zajtra Bohuslav.

Dcéra oligarchu vpálila autom do davu, šesť mŕtvych: VIDEO Zlé správy pre boháčku, bude pykať

Zdroj: FB/МВС України
15.08.2019 22:00

CHARKOV - Odvolací súd v Charkove v stredu ponechal bez zmeny verdikt, na základe ktorého boli Olena Zajcevová a Hennadij Dronov odsúdení na desať rokov za mrežami kvôli dopravnej nehode. Tá si v tomto meste na východe Ukrajiny predvlani vyžiadala šesť mŕtvych z radov nič netušiacich okoloidúcich. Meno mladej ženy sa skloňovalo v súvislosti s jej bohatým otcom. Verejnosť sa obávala, že kvôli jeho vplyvu unikne dcéra spravodlivosti.


Dcéru (20) oligarchu priviedli na miesto nehody: VIDEO V putách ukazovala, ako zabila 6 ľudí

Sudcovia odmietli odvolanie oboch odsúdených vodičov, ktorí majú tiež zaplatiť odškodné pol milióna hrivien (cca 17 700 eur) pozostalým, napísal na svojom webe denník Ukrajinska pravda. Podľa denníka ide o najvyšší trest, aký mohol byť v danom prípade vynesený.

Dcéra oligarchu vpálila autom
Zdroj: FB/МВС України

Všetko sa odohralo 18. októbra 2017, kedy Lexus riadený vtedy dvadsaťročnou Zajcevovou sa, hoci na semafore nesvietili zelená, vrútil do križovatky, kde do neho narazil Volkswagen Touareg s Dronovom za volantom. Lexus vyletel na chodník, kde zrazil 11 ľudí. Štyri dievčatá a mladík zahynuli na mieste, ďalšie dievča svojim zraneniam podľahlo o týždeň neskôr.

Dcéra oligarchu vpálila autom
Zdroj: FB/МВС України

Deň po nehode poradca ministra vnútra tvrdil, že podľa záznamu z pouličných kamier sa dvadsaťročná vodička luxusného terénneho vozidla pretekala v charkovských uliciach s iným autom. "Nešťastní chodci sa stali obeťami hlúpej túžby detinského dievčaťa predviesť sa," vyhlásil ministrov poradca Anton Heraščenko.

Dcéra oligarchu vpálila autom
Zdroj: FB

Vodička je podľa médií adoptovanou dcérou charkovského podnikateľa. Podľa náčelníka miestnej polície bola opakovane pokutovaná. V čase nehody bola pod vplyvom alkoholu a údajne tiež opiátov.

Dcéra oligarchu vpálila autom
Zdroj: FB/МВС України

V roku 2017 sa na Ukrajine podľa denníka stalo zhruba 162-tisíc dopravných nehôd a na cestách prišlo o život viac ako 3000 ľudí. Havária v Charkove ale patrila k tým, ktoré vyvolali najväčší rozruch.

Dcéra oligarchu vpálila autom
Zdroj: FB/МВС України


Galéria


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sz
ZDROJ: ČTK
VIDEO: FB/МВС України

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články