°C

Pondelok, 13. júl 2020. Meniny má Margita, zajtra Kamil.

VIDEO Dcéra (20) oligarchu prefrčala na červenú a vpálila do davu: Zabila šesť ľudí

Za volantom SUV sedela Olena Zajcevová
Za volantom SUV sedela Olena Zajcevová
Zdroj: FB/МВС України
19.10.2017 17:00

CHARKOV - V stredu pred deviatou hodinou večer došlo v ukrajinskom Charkove na jednej z hlavných ulíc k tragickej dopravnej nehode. Mladá žena, Olena Zajcevová, prešla podľa polície so svojím SUV na červenú a nabúrala do VW Touareg. Silný náraz odhodil jej vozidlo do chodcov, čakajúcich pri semafore. Výsledkom je šesť mŕtvych. Ďalší vážne zranení skončili v nemocnici. Záujem tamojších médií vzbudilo aj to, že vodička je dcérou bohatého oligarchu. Existujú obavy, že kvôli vplyvu jej otca sa trestu vyhne.


Olena Zajcevová šoférovala Lexus RX 350, s ktorým spôsobila nehodu s fatálnymi následkami. Polícia podľa miestnych médií informovala, že nebola pod vplyvom alkoholu ani iných omamných látok. Vodičský preukaz získala v decembri 2015 a odvtedy mala na rováši už tri dopravné priestupky.

VIDEO Dcéra (20) oligarchu
Zdroj: FB

Priamo pri náraze zomreli traja ľudia: Alexander Jevtejev (27), Nina Kobysyevová (28), Helen Umajevová. V nemocnici zraneniam podľahla Elena Berčenková (25), Juri Neudačin (24) a Oksana Nesterenková (36). V kritickom stave sa nachádzajú aj dve ďalšie obete zrážky, jednou z nich je tehotná žena.

VIDEO Dcéra (20) oligarchu
Zdroj: FB/МВС України

Nezranená Olena Zajcevová skončila vo väzbe na 72 hodín. Súd bude rozhodovať o miere jej zavinenia. Mladá žena bola po nehode v šoku, tvrdila, že pravidlá cestnej premávky neporušila a prešla na zelenú. V prípade dokázania viny jej hrozí až desať rokov za mrežami a zákaz šoférovania na tri roky.

VIDEO Dcéra (20) oligarchu
Zdroj: FB/МВС України

VIDEO Dcéra (20) oligarchu
Zdroj: FB/МВС України

Študentka charkovskej univerzity je dcérou bohatého magnáta Vasilija Zajceva, ktorý je predsedom spoločnosti LLC "Group - Typhoon" a taktiež predsedom predstavenstva a generálnym riaditeľom PJSC "VTP" Ukrenergochermet. V roku 2012 dostal od štátu cenu za rozvoj v oblasti vedy a techniky.


Galéria

Za volantom SUV sedela

Nástroje k článkuZDROJ: sz
FOTO: FB/МВС України;
VIDEO: FB/МВС України

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články