°C

Nedeľa, 27. september 2020. Meniny má Cyprián, zajtra Václav.

Poriadny úlovok maďarských policajtov: V aute holandských dílerov našli 17 kíl drog

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: polícia
13.08.2019 11:40

BUDAPEŠŤ - Maďarskí policajti našli vozidlo dvoch Holanďanov zadržaných na Sziget Festivale 2019, kde predávali marihuanu a syntetické drogy. V ich aute našli kriminalisti ďalších 17 kilogramov drog, pričom celková hodnota zhabaných omamných látok dosiahla takmer 100 miliónov forintov (zhruba 308.000 eur), informovala v utorok budapeštianska polícia na svojej webovej stránke police.hu.


Dvoch 21-ročných Holanďanov zadržaných minulý utorok na festivale na budapeštianskom Starobudínskom ostrove nariadil uplynulú sobotu Budínsky obvodný ústredný súd vziať do vyšetrovacej väzby. Mladíkom hrozí až doživotné väzenie. 

Podľa vyhlásenia Odvolacieho súdu hlavného mesta mali podozriví uložené v úschovni batožín a vo svojom stane veľké množstvo drog, ku ktorým vytlačili aj 500 kusov cenníkov. Hodnota týchto drog dosiahla takmer päť miliónov forintov (okolo 15.400 eur).

V batožine Holanďanov našli kriminalisti aj kľúče od auta, avšak zadržaní odmietli prezradiť, kde ho odstavili. Policajti napokon vozidlo našli v III. budapeštianskom obvode na Ulici Edeho Reményiho. V aute bolo ďalších 4000 tabliet extázy a cigarety z marihuany s celkovou hmotnosťou 15 kilogramov. Dvojica tak disponovala najväčším množstvom drog nájdených v celej histórii festivalu.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články