Piatok, 7. máj 2021. Meniny má Monika, zajtra Ingrida.

Šokujúce konanie kňaza počas krstu: Otrasné VIDEO zachytáva incident ako zo zlého sna

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
12.08.2019 07:15

MOSKVA - Ruská pravoslávna cirkev sa dištancuje od jedného zo svojich kňazov, ktorého zachytili na videu ako počas krstu násilným spôsobom ponára kričiace dieťa do krstiteľnice. Informovala o tom v nedeľu agentúra DPA. Pravoslávna cirkev vyhlásila pre ruskú agentúru TASS, že kňazove správanie je neprijateľné.


K incidentu prišlo počas víkendu v meste Gatčina, nachádzajúceho sa 45 kilometrov južne od Petrohradu. Video zverejnila miestna spravodajská stránka Fontanka. Je na ňom vidieť plačúce batoľa, ktoré kňaz vezme do rúk a začne opakovane prudko ponárať do vody. Keď sa matka snaží zasiahnúť a vziať si svoje dieťa späť, kňaz ju odstrčí, priloží rozrušenému dieťaťu dlaň na tvár a takto mu drží hlavu pod vodou.

"Chlapec plakal. Bola som vyľakaná a pribehla som k nemu," matka povedala v rozhovore pre webovú stránku. Keďže jej dieťa utrpelo škrabance na ramenách a okolo krku, rozhodla sa prípad riešiť s políciou.

Kňaz sa neskôr obhajoval tým, že dieťaťu sa nedostala do krku voda. Poukázal na to, že je členom cirkvi 26 rokov a takto "vždy" vykonáva krst. Prípadom sa zaoberá aj pravoslávna cirkev a zvažuje proti kňazovi disciplinárne konanie.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
VIDEO: YouTube/Feather TV

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články