Na Ukrajine sa stále bojuje: Pri útoku proruských separatistov zahynuli štyria vojaci | Topky.sk

Utorok, 15. október 2019. Meniny má Terézia, zajtra Vladimíra.

Na Ukrajine sa stále bojuje: Pri útoku proruských separatistov zahynuli štyria vojaci

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Facebook/Mil.In.ua
06.08.2019 16:45

PAVLOPIĽ - Životy štyroch vojakov ukrajinskej armády si v utorok vyžiadal granátový útok na východe Ukrajiny. Incident sa odohral v blízkosti obce Pavlopiľ ležiacej neďaleko kyjevskou vládou kontrolovaného prístavného mesta Mariupol.


Agentúra AFP spresnila, že ide o najväčší počet obetí zaznamenaných počas jedného dňa od 21. júla, keď začalo platiť prímerie medzi ukrajinskou armádou a proruskými separatistami. V reakcii na smrť vládnych vojakov tajomník ukrajinskej Rady národnej bezpečnosti a obrany (RNBO) Olexandr Danyľuk uviedol, že "toto hrubé porušenie dohody o prímerí nezostane bez odozvy".

Podľa jeho slov sa ukrajinskí vojaci stali terčom útoku v čase, keď pri dedine Pavlopiľ budovali opevnenia. Proruskí ozbrojenci po nich "zákerne spustili" paľbu z ručného zariadenia na odpaľovanie protitankových granátov. Hovorca ukrajinskej armády Dmytro Hucuľak okrem toho informoval aj o incidente zo skorých ranných hodín, keď proruskí separatisti ostreľovali pozície ukrajinskej armády v blízkosti obce Bohdanivka ležiacej južne od bašty povstalcov - mesta Doneck.

Prvá dohoda o prímerí v Donbase od májového nástupu nového ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského začala platiť 21. júla o 00.01 h miestneho času. Ide o výsledok rokovaní trojstrannej kontaktnej skupiny pre urovnanie konfliktu na východe Ukrajiny. V minulosti však už stroskotalo najmenej 18 takýchto dohôd.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články