Obrovský škandál v Rakúsku: Lekár zneužíval chlapcov! Sex mal byť súčasť liečby | Topky.sk

°C

Nedeľa, 17. november 2019. Meniny má Klaudia, zajtra Eugen.

Obrovský škandál v Rakúsku: Lekár zneužíval chlapcov! Sex mal byť súčasť liečby

Zdroj: pixabay.com
24.07.2019 00:00

VIEDEŇ – Krajinou našich susedov otriasa nechutná aféra. Hornorakúsky lekár čelí obvineniu zo zneužívania svojich pacientov. Nielenže porušil lekársku prísahu nespôsobiť pacientovi zlo, ale navyše zneužíval deti!


Spočiatku sa hovorilo o minimálne jednom chlapcovi, ktorého lekár pravidelne sexuálne zneužíval od jeho dvanástich rokov. Lekár údajne povedal chlapcovi, že sexuálne akty, ktoré na ňom vykonáva, sú súčasťou liečby.

Tento škandál sa v Hornom Rakúsku prevalil ešte koncom minulého roka. Počet obvinení lekára zo zneužívania sa však v priebehu niekoľkých mesiacov výrazne zvýšil. V súčasnosti je známych 87 obetí, ako v utorok potvrdil prokurátor mesta Wels. Počet môže dokonca ešte stále stúpať.

Obrovský škandál v Rakúsku:
Zdroj: YouTube/Welt

Medicínska správa potvrdzuje, že lekár je trestne zodpovedný za svoje skutky, ako uviedla hovorkyňa prokurátora Silke Enzlmüllerová. Prokuratúra si však objednala ďalšie odborné posudky: je potrebné objasniť, či nedošlo k zraneniu a poškodeniu obetí – v súčasnosti to môže byť prípad štyroch chlapcov. Vážne následné škody by zvýšili navrhovaný trest pre lekára z desiatich na pätnásť rokov. Okrem toho treba objasniť, či boli „vyšetrovacie metódy“ lekára naozaj žiaduce, pretože lekár tvrdí, že boli potrebné z profesionálneho hľadiska.

Predpokladá sa, že začiatok údajného zneužívania bude siahať až do roku 2000. Polícia už vypočula 71 možných obetí. Koncom januára bol podozrivý vzatý do väzby.


Galéria


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/nit ZDROJ: kurier.at

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články