°C

Štvrtok, 3. december 2020. Meniny má Oldrich, zajtra Barbora.

Orbán nešetrí obdivom: Čaputová si ctí Maďarov i Vyšehradskú štvorku, čo je chvályhodné

Zuzana Čaputová a Viktor Orbán
Zuzana Čaputová a Viktor Orbán
Zdroj: TASR/Hungarian Prime Minister's Office/MTI
12.07.2019 10:15

BUDAPEŠŤ - Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová si ctí Maďarov aj zoskupenie krajín Vyšehradskej štvorky (V4). Uviedol to v piatok maďarský premiér Viktor Orbán v reakcii na štvrtkovú budapeštiansku návštevu najvyššej slovenskej predstaviteľky.


V rozhovore pre maďarský verejnoprávny rozhlas Orbán tieto Čaputovej postoje, ktoré vyplynuli z jej rozhovorov s prezidentom Jánosom Áderom a s predsedom maďarskej vlády, označil za chvályhodné. Orbán sa s Čaputovou vo štvrtok zhodli v tom, že vyšehradská spolupráca je pre strednú Európu strategickou záležitosťou, a to najmä v súčasnosti, keď sa v Európskej únii diskutuje o najdôležitejších otázkach budúcnosti kontinentu. 

Maďarský premiér tiež vyslovil názor, že Slováci sa vzdali svojej finančnej nezávislosti. "Stalo sa však iba toľko, že zaviedli euro," dodal. K možnému termínu vstupu Maďarska do eurozóny Orbán 10. januára povedal, že nevidí jasne takúto perspektívu. "V čase, keď sme sa zaviazali do nej vstúpiť, boli podmienky spoločnej meny ešte úplne iné. Maďarsko bude v otázke zavedenia eura vyčkávať," dodal.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články