VIDEO šialeného útoku: Vláda sa topí v problémoch, demonštranti postupovali hlava nehlava | Topky.sk

Streda, 23. október 2019. Meniny má Alojzia, zajtra Kvetoslava.

VIDEO šialeného útoku: Vláda sa topí v problémoch, demonštranti postupovali hlava nehlava

Sídlo hongkonskej zákonodarnej rady je posledné tri týždne stredobodom protestov
Sídlo hongkonskej zákonodarnej rady je posledné tri týždne stredobodom protestov
Zdroj: SITA/AP/Vincent Yu
01.07.2019 20:45

HONGKONG - Polícia v Hongkongu začala v utorok krátko po polnoci miestneho času zasahovať proti protivládnym demonštrantom, ktorých časť v pondelok prenikla do rokovacej sály miestneho zákonodarného zboru. Informovali o tom agentúry AFP a AP.


Policajti so štítmi a v plynových maskách použili proti demonštrantom utáboreným pred parlamentom slzotvorný plyn a obušky. Pred začiatkom zásahu ich upozornili, aby z miesta odišli. Polícia oznámila, že vyčistí od demonštrantov aj budovu parlamentu, do ktorej vtrhli stovky ľudí a poškodili interiér. Varovala, že ak sa stretne s odporom, použije príslušnú silu.

Po tom, čo demonštranti ovládli rokovaciu sálu zákonodarného zboru, na jej steny nasprejovali grafity a k hlavnému pódiu pripevnili vlajku z britskej koloniálnej éry. Znak Hongkongu nasprejovali čiernou farbou. V rokovacej sále vztýčili transparent v čínštine: "Skloňte sa a ochraňujte vládu zákona. Nesúhlaste s extradíciou".

Sídlo hongkonskej zákonodarnej rady
Zdroj: SITA/AP /Vincent Yu

Sídlo hongkonskej zákonodarnej rady je posledné tri týždne stredobodom protestov, ktorých účastníci požadujú stiahnutie návrhu zákona umožňujúceho vydávanie osôb orgánom v pevninskej Číne a odstúpenie najvyššej predstaviteľky miestnej samosprávy Carrie Lamovej. Tá v pondelok vyhlásila, že bude viac načúvať hlasu mladých ľudí, nechystá sa však odísť z funkcie.

Sídlo hongkonskej zákonodarnej rady
Zdroj: SITA/AP/Vincent Yu


Galéria

Sídlo hongkonskej zákonodarnej rady Sídlo hongkonskej zákonodarnej rady Sídlo hongkonskej zákonodarnej rady

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
VIDEO: YouTube/Guardian News

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články