Žraloky na Bahamách roztrhali mladú Kalifornčanku: Ide o prvý prípad za 10 rokov | Topky.sk

°C

Utorok, 19. november 2019. Meniny má Alžbeta, zajtra Félix.

Žraloky na Bahamách roztrhali mladú Kalifornčanku: Ide o prvý prípad za 10 rokov

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Thinkstock.com
27.06.2019 12:45

WASHINGTON - Smrteľné zranenia utrpela 21-ročná Kalifornčanka po tom, čo ju pri pobreží Bahám napadol húf žralokov. Ide o prvý útok týchto zvierat so smrteľnými následkami na Bahamách za viac ako desať rokov. Informovala o tom vo štvrtok agentúra AP.


K útoku došlo v stredu približne o 14.00 h miestneho času, keď sa Jordan Lindsayová z kalifornského mesta Torrance spolu s rodičmi a ďalšími príbuznými pri pobreží ostrovčeka Rose Island potápala so šnorchlom.

Podľa policajného komisára Paula Rolla na ňu zaútočili tri žraloky. Niektorí z príbuzných obete ich spozorovali a pokúsili sa ju varovať. Tá ich však nepočula a žraloky ju napadli, pričom ju dohrýzli na horných a dolných končatinách a sedacom svale.

Žena mala tiež oddelenú pravú ruku od tela. Bezprostredne po útoku ju previezli do nemocnice, kde však svojim zraneniam podľahla. K doposiaľ poslednému podobnému útoku na Bahamách so smrteľnými následkami došlo v roku 2008, keď zraneniam spôsobeným žralokom belavým podľahol 49-ročný rakúsky právnik.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články