°C

Nedeľa, 12. júl 2020. Meniny má Nina, zajtra Margita.

Polícia v Prahe opäť v pozore: Anonym sa vyhráža streľbou na škole

Anonym sa vyhráža streľbou v škole.
Anonym sa vyhráža streľbou v škole.
Zdroj: Getty Images
24.06.2019 12:55

PRAHA - Česká polícia preveruje ďalšie anonymné oznámenie, ktorého pisateľ sa vyhráža streľbou v škole v Prahe. Informáciu zachytila na sociálnej sieti. Naposledy polícia riešila podobný prípad začiatkom júna, keď zadržala 16-ročného študenta, pripomenul v pondelok spravodajský server Novinky.cz.


"V nedeľu sme zachytili na sociálnych sieťach informáciu, v ktorej sa anonym vyhráža streľbou na niektorej škole v Prahe. Policajti okamžite prijali bezpečnostné opatrenia a informovali školy," povedal hovorca polície Jan Daněk. Podľa neho anonym bližšie nešpecifikoval, kde by malo k streľbe dôjsť. Po autorovi príspevku polícia pátra.

Podobné oznámenie riešila polícia 10. júna, keď informovala české školy o anonymnej hrozbe, ktorú zachytila na sociálnych sieťach. Následne zadržali 16-ročného mladíka, ktorý po svojom zadržaní povedal, že hrozbu nemyslel vážne a išlo o žart. Mladý muž je podozrivý z prečinu nebezpečného vyhrážania sa; s ohľadom na jeho vek mu hrozí polovičná trestná sadzba, teda trest odňatia slobody až na pol roka.
      


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články