Babiš prejavil začudovanie po demonštrácii: Prečo sú ľudia nespokojní? | Topky.sk

°C

Pondelok, 16. december 2019. Meniny má Albína, zajtra Kornélia.

Babiš prejavil začudovanie po demonštrácii: Prečo sú ľudia nespokojní?

Andrej Babiš
Andrej Babiš
Zdroj: TASR/Julien Warnand, Pool Photo via AP
24.06.2019 12:25

PRAHA - Český premiér Andrej Babiš vyjadril v pondelok začudovanie nad masovou demonštráciou za jeho odstúpenie, ktorá sa v nedeľu konala v Prahe na Letenskej pláni. Informoval o tom spravodajský server iDNES.cz s tým, že v ČR išlo o najväčší protest od pádu komunistického režimu v roku 1989.


 "Človek má z toho pocit, že čím viac peňazí pumpujeme, tým viac sú ľudia nespokojní. Je to zvláštna situácia," povedal Babiš na konferencii ekonomických diplomatov. Nedeľňajšou demonštráciou na Letenskej pláni vyvrcholila v Česku séria protestov za nezávislosť justície a lepšiu vládu. Na základe výpočtu mobilného operátora T-Mobile sa na proteste zúčastnilo až 258.000 ľudí. Polícia ich počet odhadla na 200.000. Organizátori naplánovali ďalší protest proti premiérovi Babišovi na 16. novembra. Podľa pondelňajšieho vyhlásenia premiéra Babiša sa Česká republika nikdy nemala tak dobre ako teraz.

"Myslím si, že ste všetci inteligentní, čítate noviny, a ak máte nejaké pochybnosti alebo sa chcete na niečo opýtať, pokojne mi napíšte mail alebo pošlite esemesku, ja vám poradím, ako komunikovať," povedal Babiš na konferencii v sídle českej diplomacie v Černínskom paláci. Ministri Babišovej vlády pri príchode na rokovanie kabinetu v pondelok odmietli obavy demonštrantov o českú justíciu.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články