Požiar v indonézskej továrni pripravil o život desiatky ľudí: Niektoré telá ani nejde identifikovať | Topky.sk

°C

Pondelok, 16. december 2019. Meniny má Albína, zajtra Kornélia.

Požiar v indonézskej továrni pripravil o život desiatky ľudí: Niektoré telá ani nejde identifikovať

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: TASR/AP Photo
21.06.2019 13:05

LANGKAP - V indonézskej továrni na výrobu zápaliek vypukol požiar, ktorý pripravil o život najmenej 30 ľudí. Informovali o tom miestne úrady. Požiar zachvátil budovu v okrese Langkap v provincii Severná Sumatra. Posledné štyri roky si ju prenajímal podnikateľ z mesta Medan.


V indonézskej továrni na výrobu zápaliek vypukol požiar, ktorý pripravil o život najmenej 30 ľudí. Informovali o tom miestne úrady. Požiar zachvátil budovu v okrese Langkap v provincii Severná Sumatra. Posledné štyri roky si ju prenajímal podnikateľ z mesta Medan.

Mnohé z obetí zhoreli tak, že ich nebolo možné identifikovať. Medzi mŕtvymi sú aj tri deti. Indonézska televízia odvysielala zábery zhorenej budovy s troskami vo vnútri. Podľa polície príčina nešťastia zatiaľ nie je známa.

Milióny Indonézanov pracujú v nevyhovujúcich bezpečnostných podmienkach a podobné nešťastia s fatálnymi dôsledkami sú preto v krajine častým javom. Najmenej 47 osôb vrátane neplnoletých zomrelo v októbri 2017 počas požiaru fabriky na výrobu pyrotechniky neďaleko Jakarty.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články