S požiarom pilín v Domaniži bojovali dve desiatky hasičov: Príčina vzniku nie je známa | Topky.sk

Utorok, 15. október 2019. Meniny má Terézia, zajtra Vladimíra.

S požiarom pilín v Domaniži bojovali dve desiatky hasičov: Príčina vzniku nie je známa

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
26.06.2019 13:25

DOMANIŽA – Dvanásť profesionálnych hasičov z Považskej Bystrice a zo Žiliny na piatich kusoch techniky zasahovalo v utorok (25. 6.) pri požiari pilín v areáli drevovýroby v obci Domaniža v Považskobystrickom okrese.


Ako informoval hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Trenčíne Marián Petrík, požiar zasiahol piliny voľne uskladnené v priestore za výrobnou halou, časť sila a strechu kontajneru, ako aj priľahlú lúku s rozlohou asi 40 x 20 metrov, ktorá bola v blízkosti lesného porastu. Na lokalizácii požiaru sa podieľalo aj osem zamestnancov prevádzky.

„Hasiči zasahujúci v dýchacích prístrojoch postupne nasadili päť hasebných prúdov za súčasného rozoberania strešnej konštrukcie. Po lokalizácii požiaru boli uskladnené piliny pomocou nakladača odvážané na voľné priestranstvo a zalievané vodou. Súčasne príslušníci HaZZ vyhľadávali a likvidovali skryté lokálne ohniská a požiarisko priebežne monitorovali termovíznou kamerou,“ doplnil Petrík s tým, že požiar zlikvidovali asi za tri hodiny. 

Profesionálnym hasičom asistovalo aj osem dobrovoľných z obce Pružina a z považskobystrickej mestskej časti Považská Teplá s dvomi cisternovými vozidlami. „Pri udalosti sa nikto nezranil. Príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania,“ uzavrel hovorca.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články