°C

Nedeľa, 5. júl 2020. Meniny má Cyril a Metod, zajtra Patrícia, Patrik.

Ako dobrí kamaráti: Putin oslávil narodeniny s čínskym prezidentom, dal mu ruskú zmrzlinu

Vladimir Putin a Si Ťin-Pching
Vladimir Putin a Si Ťin-Pching
Zdroj: SITA/Alexei Druzhinin, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP
15.06.2019 12:58

DUŠANBE - Čínsky prezident Si Ťin-Pching oslávil v sobotu svoje 66. narodeniny spoločne s ruským prezidentom Vladimirom Putinom. Prezidenti sa stretli v tadžickom hlavnom meste Dušanbe, a to krátko pred konferenciou o bezpečnosti a stabilite v Ázii (CICA), na ktorej sa v sobotu zúčastňujú. S odvolaním sa na správy čínskych štátnych médií o tom informovala agentúra Reuters.


Putin, ktorý Si Ťin-Pchinga považuje za svojho blízkeho priateľa, mu k narodeninám daroval zmrzlinu. Čínska štátna televízia odvysielala zábery, na ktorých si dvojica pripíja šampanským. Schôdzka prezidentov sa odohrala v hoteli, v ktorom je Si Ťin-Pching v Dušanbe ubytovaný. 

Putin daroval Ťin-Pchingovi ruskú zmrzlinu a dostal od neho čínsky čaj. Čínsky prezident tomu ruskému za darček poďakoval a dodal, že Putin je v Číne veľmi obľúbený. Čínska štátna televízia zároveň zverejnila na svojej webstránke zábery dvojice obzerajúcej si bielu tortu vyzdobenú červenými a modrými cukrovinkami v tvare kvetov a čínskym nápisom, želajúcim Ťin-Pchingovi "veľa šťastia". 

Zaoberať sa súkromnými životmi štátnikov je v Číne obzvlášť neobvyklé. Tamojšia verejnosť totiž väčšinou ani nepozná presné dátumy ich narodenia, ktoré sú považované za čosi ako štátne tajomstvo, pripomína Reuters. 

 


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články