Video s bezdomovcom ho dostalo do väzenia: Mladík strávi za mrežami až 15 mesiacov | Topky.sk

°C

Nedeľa, 19. január 2020. Meniny má Drahomíra, Sára, zajtra Dalibor, Sebastián.

Video s bezdomovcom ho dostalo do väzenia: Mladík strávi za mrežami až 15 mesiacov

Kanghua Ren
Kanghua Ren
Zdroj: Twitter: @sehnaoui
03.06.2019 14:45

BARCELONA - Španielsky YouTuber, ktorý v roku 2017 podviedol bezdomovca a dal mu zjesť sušienku naplnenú zubnou pastou, dostal 15 mesiacov za mrežami.


Barcelonský súd takisto rozhodol, že Kanghua Ren musí zrušiť svoj kanál s názvom ReSet na službe YouTube. Mladík do roku 2024 nemôže zverejniť žiadne video. Obeti svojho videa musí zaplatiť odškodné vo výške 20-tisíc eur. Je však možné, že odsúdený si neodsedí za mrežami ani jeden deň, keďže španielske súdy väčšinou pozastavujú tresty nižšie ako dva roky pre tých, ktorých odsúdili pre nenásilný trestný čin po prvý raz.

Podľa španielskych médií bol bezdomovcom Gheorge L., Rumun, ktorý pred príchodom do Barcelony pracoval ako pastier. Po zjedení falošného keksu zvracal, pričom ľudia video veľmi kritizovali. YouTuber ho napokon vymazal, opäť vyhľadal muža a dal mu 20 eur. Neskôr mu ponúkol 300 eur, a to pod podmienkou, že s tým nepôjde na políciu.

V súdnych dokumentoch tiež uviedli, že Ren si vďaka reklame v tomto videu zarobil dvetisíc eur. Údajne sa podobných "krutých" trikov dopustil aj na iných náhodných dobrovoľníkoch.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
VIDEO: YouTube/ BUBBLEGUM

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články