Ohio a Indianu zasiahli silné búrky s tornádami: VIDEO Živel zanechal spúšť, milióny bez elektriny | Topky.sk

°C

Štvrtok, 14. november 2019. Meniny má Irma, zajtra Leopold.

Ohio a Indianu zasiahli silné búrky s tornádami: VIDEO Živel zanechal spúšť, milióny bez elektriny

Zdroj: SITA/AP Photo/John Minchillo
28.05.2019 14:16

DAYTON - Silné búrky s tornádami zasiahli americké štáty Indiana a Ohio. V okrese Madison v Indiane poškodili najmenej 75 domov. Oblasť severovýchodne od Indianapolisu zasiahli v pondelok v noci pravdepodobne aj tornáda.


Škody hlásia aj z iných okresov, živel si zatiaľ nevyžiadal žiadne straty na životoch. Na cestách sú pováľané stromy a stĺpy elektrického vedenia. Na medzištátnej diaľnici použili na odpratávanie trosiek po búrke snežné pluhy.

Ohio a Indianu zasiahli
Zdroj: SITA/AP Photo/John Minchillo

Štát Ohio hlási po tornádach najmenej 64-tisíc zákazníkov bez elektrickej energie. Úsilie na jej obnovenie môže trvať niekoľko dní a obyvateľov vyzývajú, aby si vypracovali záložné plány.

Ohio a Indianu zasiahli
Zdroj: SITA/AP Photo/John Minchillo

Národná meteorologická služba (NWS) predtým oznámila, že výpadky elektrickej energie postihli viac ako päť miliónov ľudí. Potvrdila tiež, že oblasť Trotwoodu pri meste Dayton zasiahlo "silné a nebezpečné" tornádo.

Ohio a Indianu zasiahli
Zdroj: SITA/Doral Chenoweth III/The Columbus Dispatch via AP

Tornáda sa prehnali stredozápadom Spojených štátov aj minulý týždeň. Vyžiadali si najmenej sedem obetí na životoch. Tri úmrtia potvrdili vo štvrtok v meste Golden City v Missouri, ďalšie dve zaznamenali v tomto štáte už skôr počas týždňa spolu s jedným úmrtím v Oklahome a ďalším v Iowe. Jedno tornádo zasiahlo aj hlavné mesto Missouri Jefferson City a prinieslo tam so sebou silný dážď, krúpy, vietor a blesky.


Galéria


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
VIDEO: YouTube/KATC

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články