Ohne nad Sýriou: Protivzdušná obrana zlikvidovala rakety vypálené z Izraela | Topky.sk

°C

Streda, 20. november 2019. Meniny má Félix, zajtra Elvíra.

Ohne nad Sýriou: Protivzdušná obrana zlikvidovala rakety vypálené z Izraela

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: TASR/Sepahnews via AP
19.05.2019 07:50

SANÁ - Sýrska protivzdušná obrana v sobotu zachytila "neznáme" objekty prichádzajúce z Izraela. S odvolaním sa na sýrsku agentúru SANA o tom v noci na nedeľu informovala agentúra DPA. Izrael útoky bezprostredne nekomentoval.


Podľa SANA sýrska protivzdušná obrana zachytila objekty vypálené z Izraela smerom k provincii Kunejtra, ktorá sa nachádza neďaleko Izraelom okupovaných Golanských výšin. Bližšie informácie SANA neuviedla. 

Podľa Sýrskeho pozorovateľského centra pre ľudské práva (SOHR) raketové útoky v Kunejtre vykonali izraelské bojové lietadlá, ktorých cieľom mali byť sýrske sily a ich spojenci - iránske revolučné gardy a libanonská organizácia Hizballáh. 

SANA predtým v piatok informovala, že systémy protivzdušnej obrany zlikvidovali "nepriateľské objekty prichádzajúce z (Izraelom) okupovaných území". Izrael už predtým uviedol, že nebude tolerovať snahu Iránu zriadiť v Sýrii stále vojenské základne. 

Iránske a vládne ciele boli v Sýrii od apríla zasiahnuté už niekoľkokrát. Irán je silným spojencom sýrskeho prezidenta Bašára Asada. Poslal mu na pomoc tisíce svojich bojovníkov a poskytol aj materiálnu podporu v rámci osem rokov trvajúcej vojny v Sýrii.

Izrael tvrdí, že Irán ohrozuje jeho národnú bezpečnosť a že nebude tolerovať jeho prítomnosť na svojich hraniciach.
 


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články