°C

Piatok, 4. december 2020. Meniny má Barbora, zajtra Oto.

Poľsko chce byť súčasťou Európskej únie: Je to pre nás prínosom, tvrdí Kaczyňski

Jaroslaw Kaczynski
Jaroslaw Kaczynski
Zdroj: SITA/AP Photo/Alik Keplicz
27.04.2019 18:42

VARŠAVA - Predseda poľskej vládnucej strany Právo a spravodlivosť (PiS) Jaroslaw Kaczyňski v sobotu povedal, že príslušnosť k Európskej únii je požiadavkou poľského vlastenectva a je pre krajinu prínosom, informovala tlačová agentúra PAP.


Podľa Kaczyňského má Poľsko vďaka členstvu v EÚ lepšiu úroveň bezpečnosti a lepšie postavenie. Šéf PiS takisto povedal, že tento patriotizmus a náklonnosť k EÚ ešte neznamenajú, že Poľsko bude súhlasiť so všetkým. V súvislosti s bezpečnosťou, statusom a pozíciou je podľa jeho slov potrebná rovnosť.

PiS je politické zoskupenie vedené vlastenectvom sledujúcim národné záujmy Poľska, ktoré sa snaží o rovnosť, povedal Kaczyňski na straníckom zjazde v Poznani v západnej časti krajiny. Kaczyňski sa takisto vyjadril aj k prípadnému prijatiu eura Poľskom. "Ak by sme teraz zaviedli euro, poľské hospodárstvo a domácnosti by utrpeli," povedal.

Európsku úniu pred viac ako 60 rokmi založili ľudia, ktorí "mali na mysli kresťanské hodnoty" a vyvodzovali závery z prvej a druhej svetovej vojny, pokračoval Kaczyňski. Na základe toho je podľa jeho názoru EÚ úspechom a tento úspech by mal pokračovať. Na to, aby pokračoval, je však potrebné povedať nie dvojrýchlostnej Európskej únii a Únii s dvojakými štandardami.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články