Organizátori dočasne ukončia klimatické protesty v Londýne: Chcú rokovať s vládou | Topky.sk

°C

Streda, 13. november 2019. Meniny má Stanislav, zajtra Irma.

Organizátori dočasne ukončia klimatické protesty v Londýne: Chcú rokovať s vládou

Organizátori klimatických protestov v Londýne oznámili, že dočasne ukončia protestné akcie.
Organizátori klimatických protestov v Londýne oznámili, že dočasne ukončia protestné akcie.
Zdroj: SITA/AP Photo/Alastair Grant, Kirsty Wigglesworth
22.04.2019 13:20

LONDÝN - Organizátori klimatických protestov, ktoré v uplynulom týždni ochromili blokádami rôzne časti Londýna, oznámili, že dočasne ukončia protestné akcie s cieľom začať rokovania s vládou. V pondelok o tom informovala spravodajská televízia Sky News.


Predstavitelia skupiny Extinction Rebellion, ktorá protesty organizovala, chcú podľa svojich slov dokázať, že "sú disciplinovaní a protesty dokážu nie len začať, ale podľa potreby aj ukončiť". "Vzhľadom na našu silu budeme požadovať začiatok rokovaní (s vládou) s cieľom presadiť naše požiadavky," vyhlásil pred zhromaždeným davom na moste Waterloo v Londýne Chris Packham - popredný britský prírodovedec a podporovateľ protestného hnutia. 

Packham ďalej dodal, že ešte pred tým, ako sa ministri začnú znova venovať brexitu, musia ich "požiadať, aby sa zamysleli nad niečím omnoho závažnejším - nad záchranou našej planéty". Britská polícia v súvislosti s protestmi organizovanými skupinou Extinction Rebellion zadržala od pondelka 963 osôb a voči 40 ľuďom vzniesla obvinenia. Skupinu Extinction Rebellion založili vlani v Británii akademici a stala sa jedným z najrýchlejšie rastúcich environmentálnych hnutí. Jej aktivisti žiadajú, aby sa boj proti klimatickým zmenám stal hlavnou prioritou vlády.​


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články