Muž sa zoznamoval so ženami na inzerát: Desivých 11 vrážd, telá pálil v prenajatých domoch | Topky.sk

Sobota, 20. apríl 2019. Meniny má Marcel, zajtra Ervín.

Muž sa zoznamoval so ženami na inzerát: Desivých 11 vrážd, telá pálil v prenajatých domoch

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
11.04.2019 21:00

PARÍŽ/PRAHA - Sériový vrah žien Henri Désiré Landru, ktorý sa narodil pred 150 rokmi, 12. apríla 1869, desil svojho času Francúzsko. Muž prezývaný "Parížsky Modrofúz" sa s obeťami zoznamoval na inzerát a sľuboval im manželstvo. Ženy potom Landru zo zištných dôvodov vraždil a ich ostatky pálil v prenajatých domoch.


Vedci urobili nové testy DNA: Sú presvedčení o tom, že odhalili identitu Jacka Rozparovača

Potom, čo ho polícia chytila, bol nájdený jeho zápisník so starostlivo vedenými záznamami o majetkových pomeroch celkom 283 žien. Desať z nich sa nepodarilo vypátrať, 11. obeťou bol dospievajúci syn jednej zo žien.

Landru pochádzal z dobrej rodiny a získal aj pomerne kvalitné vzdelanie. V podnikaní sa mu ale nedarilo, všetky jeho pokusy o zavedenie firmy skončili krachom. Kvôli podvodom bol aj trestaný.

Henri Désiré Landru
Zdroj: Wikipedia/Préfecture de Police

Imanie sa preto Landru rozhodol získať sobášom s nejakou zámožnou vdovou. Pasca sklapla potom, čo sa po zmiznutých ženách začali zháňať príbuzní a polícia zistila, že podľa popisu ide o už trestaného podvodníka. Svedkyňa ho na súde opísala ako inteligentného, ​​šarmantného a pozorného muža.

Landru bol popravený gilotínou 25. februára 1922.


Galéria

Ilustračné foto Henri Désiré Landru

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sz ZDROJ: ČTK

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články