Poľskí dôchodcovia majú dôvod na radosť: Jednorázovo dostanú stovky eur | Topky.sk

°C

Štvrtok, 21. november 2019. Meniny má Elvíra, zajtra Cecília.

Poľskí dôchodcovia majú dôvod na radosť: Jednorázovo dostanú stovky eur

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: pixabay.com
05.04.2019 11:35

VARŠAVA - Poľskí seniori dostanú v máji jednorazový príspevok vo výške približne 200 eur. Informovala o tom poľská agentúra PAP.


Poslanci Sejmu - dolnej snemovne poľského parlamentu - schválili vo štvrtok návrh zákona vládnej strany Právo a spravodlivosť (PiS) väčšinou 396 hlasov. Proti návrhu hlasovali traja poslanci, zdržalo sa ich 19. Zákon ešte musí schváliť Senát, jeho súhlas sa však považuje za istý, poznamenala agentúra DPA.

Viacerí opoziční poslanci, napríklad europoslankyňa Monika Rosová zo strany Moderná (Nowoczesna), obvinili vládu, že zneužíva peniaze daňových poplatníkov na predvolebnú kampaň pred blížiacimi sa voľbami do Európskeho parlamentu. Premiér Mateusz Morawiecki zdôraznil, že finančný príspevok nie je dar, ale "jednoducho obrovský prejav vďačnosti".

Ministerka práce, sociálnych vecí a rodiny Elžbieta Rafalská termín vyplatenia príspevku odôvodnila tým, že v máji sa oslavuje deň matiek i deň otcov. "Naše milované matky, ktoré sú na dôchodku, to dostanú ako podporu," povedala Rafalská. Kritici však tvrdia, že deň matiek síce pripadá na 26. máj, ale deň otcov sa zvyčajne slávi 23. júna.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články