°C

Utorok, 25. február 2020. Meniny má Frederik, Frederika, zajtra Viktor.

Poplach v Londýne kvôli zásielkovým bombám: Mali nalepené írske poštové známky

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/AP Photo/Kirsty Wigglesworth
05.03.2019 22:10

LONDÝN - Na zásielkach obsahujúcich výbušné zariadenia, ktoré sa našli v utorok v dvoch budovách neďaleko medzinárodných letísk a na železničnej stanici v Londýne, boli prilepené írske poštové známky.


Informovala o tom spravodajská stanica Sky News, podľa ktorej prípad vyšetrujú príslušníci britskej protiteroristickej policajnej jednotky za asistencie írskej polície. "Najmenej dva balíčky mali írske poštové známky," napísala Sky News. Metropolitná polícia sa k medializovanej správe odmietla vyjadriť.

Polícia predtým uviedla, že tri podozrivé balíčky zrejme obsahujú "malé improvizované výbušné zariadenia" schopné po otvorení spôsobiť menší požiar. Podľa príslušných úradov polícia prípad vyšetruje ako "súvisiace činy".

Jednu zo zásielok objavili v budove neďaleko medzinárodného letiska Heathrow. Po otvorení obálky, ktorá čiastočne vzplanula, budovu preventívne evakuovali. Úrady uviedli, že budova sa nenachádza priamo na letisku a na prílety a odlety to vplyv nemalo.

Neskôr sa ďalší balíček objavil neďaleko letiska London City. Tretí hlásili z poštového oddelenia na rušnej železničnej stanici Waterloo. Nález vlakovú dopravu nenarušil. Pri incidentoch nebol nikto zranený.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články