Piatok, 21. január 2022. Meniny má Vincent, zajtra Zora, Zoran, Auróra.

Skripaľova matka podala zúfalú žiadosť: Syna chce vypátrať cez políciu

Sergej SkripaľGaléria fotiek (1)
Sergej Skripaľ
Zdroj: TASR/ITN via AP, file

MOSKVA - Matka bývalého agenta ruskej vojenskej rozviedky GRU Sergeja Skripaľa podala žiadosť, aby úrady vyhlásili jej syna za nezvestného. Agentúru RIA Novosti o tom v stredu informovala Skripaľova neter Viktorija.


Skripaľova matka podala žiadosť na moskovskej polícii, kde je zaregistrovaná Skripaľova dcéra Julija, ktorú sa vlani v marci v anglickom meste Salisbury spolu s jej otcom pokúsili otráviť. Viktorija Skripaľová uviedla, že ak úrady žiadosti vyhovejú, Skripaľova matka bude môcť disponovať bytom a autom a pripadne jej aj starostlivosť o vnučkinho psa. 

Súčasne vyjadrila nádej, že v procese prešetrovania žiadosti o vyhlásenie za nezvestného sa zistí miesto pobytu Sergeja Skripaľa. Skripaľ a jeho dcéra Julija sa terčom útoku nervovoparalytickou látkou novičok stali vlani 4. marca. Otravu prežili a momentálne žijú na neznámom mieste.

Okrem Skripaľovcov prišli do kontaktu s látkou podobnou novičku vlani v júni aj Charlie Rowley a Dawn Sturgessová, ktorá otrave podľahla. Pár žil v meste Amesbury, ktoré leží približne 12 kilometrov severne od Salisbury v grófstve Wiltshire.

 

Viac o téme:
ZDROJ: TASR Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Najčítanejšie články