°C

Sobota, 27. február 2021. Meniny má Alexander, zajtra Zlatica.

Šokujúci nález v Rakúsku: Manuelu (†16) našli uškrtenú v parku, obvinený je mladý Sýrčan

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
14.01.2019 14:55

VIEDEŇ - Rakúski vyšetrovatelia podozrievajú 19-ročného Sýrčana Yazana Al-Malta zo zabitia o tri roky mladšieho dievčaťa Manuely K., ktoré našli v nedeľu "zjavne uškrtené" v parku vo Viedenskom Novom Meste (Wiener Neustadt). Mladík, ktorého medzičasom zadržala polícia, sa k činu priznal, uviedla v pondelok tlačová agentúra APA s odvolaním sa na vyjadrenie prokuratúry.


Hrozný objav pri vypratávaní domu v Rakúsku: Stala sa nezvestná Slovenka obeťou vraha?

Príčina smrti vyšla najavo po vykonaní pitvy na tele obete, ktoré našlo "viacero osôb" v húštine, kde bolo navyše prikryté lístím a vetvami. Sýrskeho azylanta, bývalého priateľa mŕtveho dievčaťa, ktorého podobizeň zverejnili v médiách, sa podarilo zadržať v noci na pondelok vo viedenskej štvrti Favoriten. Príbuzní tínedžerky uviedli, že v noci na nedeľu sa nevrátila domov po tom, ako sa odišla zabávať do nočných podnikov.

Prokuratúra vo Viedenskom Novom Meste v pondelok potvrdila, že už v decembri podávala návrh na trestné stíhanie zadržaného Sýrčana, a to pre údajné sexuálne obťažovanie a spôsobenie telesnej ujmy. Bolo tiež voči nemu vedené konanie o odobratí azylovej ochrany, ktoré však ešte vlani zastavili, uviedol pre APA hovorca ministerstva vnútra Christoph Pölzl s tým, že v pondelok došlo k jeho obnoveniu.

Šokujúci nález v Rakúsku:
Zdroj: Polizei Niederösterreich

Starosta Viedenského Nového Mesta Klaus Schneeberger vyjadril predpoklad, že víkendovému násilnému činu bolo možné zabrániť, ak by konanie voči Sýrčanovi pokračovalo, z čoho je "smutný a rozhnevaný zároveň". "Ak sa nejaký žiadateľ o azyl dopustí v Rakúsku trestného činu, musí byť vyhostený," zdôraznil.


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sz ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články