V Dánsku pochovali ženu, ktorú brutálne zabili v Maroku: Pohrebu sa zúčastnil aj premiér | Topky.sk

°C

Utorok, 28. január 2020. Meniny má Alfonz, zajtra Gašpar.

V Dánsku pochovali ženu, ktorú brutálne zabili v Maroku: Pohrebu sa zúčastnil aj premiér

Rodinní príslušníci a priatelia počas pohrebu dánskej študentky Louisy Vesteragerovej Jespersenovej
Rodinní príslušníci a priatelia počas pohrebu dánskej študentky Louisy Vesteragerovej Jespersenovej
Zdroj: TASR/Bo Amstrup/Ritzau Scanpix via AP
12.01.2019 20:40

IKAST - V malom kostolíku v Dánsku sa v sobotu konala rozlúčka s mladou ženou zavraždenou počas turistiky v marockom pohorí Atlas. Na smútočnom obrade sa okrem rodiny zúčastnili stovky ľudí spoločne s premiérom Larsom Lökkem Rasmussenom, informovala agentúra AFP.


Louisu Vesteragerovú Jespersenovú (24) zabili spoločne s Maren Uelandovou (28) z Nórska vlani v decembri počas spánku keď obe kempovali v turistami vyhľadávanej horskej lokalite neďaleko Marrákeša. Telá oboch žien, ktorým páchatelia odrezali hlavy, sa našli na druhý deň ráno. Marocké úrady tento čin označili za teroristický akt a zadržali 22 podozrivých. Štyroch hlavných podozrivých zatkli v Marrákeši a patrili do bunky inšpirovanej ideológiou Daeš.

Približne 45-minútový obrad sa konal v mestečku Ikast v regióne Stredné Jutsko. Podľa dánskych médií sa s mladou ženou prišlo rozlúčil okolo 400 ľudí. Premiér Rasmussen vo svojom príhovore povedal, že sa na jej život nezabudne. "Hoci bolesť je neznesiteľná, nesmieme podľahnúť. Musíme si pamätať, kto sme a za čo bojujeme," povedal. Uelandovú pochovajú 21. januára v Nórsku.

Jespersenová a Uelandová študovali outdoorové aktivity a cestovný ruch na univerzite v juhovýchodnom Nórsku. Dvojica sa rozhodla stráviť vianočné sviatky v Maroku a do krajiny pricestovali na mesiac dlhú dovolenku 9. decembra. Kamaráti mladé ženy opísali ako "dobrodružné a spoločenské" povahy. Uelandovej matka uviedla, že obe pred odchodom na cestu absolvovali všetky potrebné opatrenia.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články