Muž, ktorý si zaslúži rešpekt: Ukrajinský admirál sa chce dať vymeniť za zajatých námorníkov | Topky.sk

Pondelok, 27. máj 2019. Meniny má Iveta, zajtra Viliam.

Muž, ktorý si zaslúži rešpekt: Ukrajinský admirál sa chce dať vymeniť za zajatých námorníkov

Ihor Vorončenko
Ihor Vorončenko
Zdroj: Facebook/HybridWarfareAG
06.12.2018 10:02

KYJEV - Ukrajinský admirál Ihor Vorončenko sa chce dať podľa svojich slov vymeniť za ukrajinských námorníkov zajatých ruskou armádou počas incidentu v Kerčskom prielive. Informovala o tom vo štvrtok agentúra DPA, podľa zistení denníka Bild.


Admirál pre nemecký denník vyhlásil, že mu "puká srdce, keď vidí svojich vojakov, ako ich nelegálne zajali Rusi". Dodal v tejto súvislosti, že je pripravený ísť do ruského väzenia za predpokladu, že Vladimir Putin prepustí 24 zadržaných ukrajinských námorníkov. 

Vorončenko, ktorý v minulosti pôsobil aj ako šéf administratívy pobrežnej obrany na Kryme, bol počas ruskej anexie Krymu v roku 2014 sám štyri dni držaný v zajatí. V roku 2016 ho ukrajinský prezident Petro Porošenko vymenoval za veliteľa ukrajinských námorných síl.

Ukrajinskí vojaci, ktorých zajali príslušníci ruských ozbrojených síl 25. novembra počas incidentu v Kerčskom prielive, boli obvinení z nezákonného prekročenia ruských hraníc. Skupine osôb konajúcej na základe vzájomnej dohody hrozí za tento skutok podľa uvedeného zákona odňatie slobody na šesť rokov.
 


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články